Sinterit Lisa – polska drukarka 3D SLS jest już w sprzedaży

Sinterit Lisa – polska drukarka 3D SLS jest już w sprzedaży

Na początku tego roku pisaliśmy o tym, że Polska wkracza na rynek producentów drukarek SLS. Ówczesnym bohaterem artykułu była firma Sinterit, która po długiej drodze, którą przeszła od montażu pierwszego lasera na głowicy drukarki RepRap aż do dzisiaj, wreszcie może zaprezentować światu efekt swojej pracy.  Premiera urządzenia Sinterit Lisa odbędzie się na targach Euromold 2015 (22-25 września) w Düsseldorfie.

Rzeczywiście sporo się zmieniło od czasu poprzedniej publikacji na temat krakowskiego Sinteritu. Ostatnie miesiące bowiem firma spędziła na intensywnych pracach i testach, zmierzających do dopracowania każdej części drukarki z maksymalną dokładnością. Przypomnę tylko, że na zespół firmy składają się doświadczeni inżynierowie sprzętu elektronicznego, deweloperzy oprogramowania oraz grafiki 3D. Producent twierdzi, że dzięki zastosowaniu technologii spiekania laserowego „wszystko, co do tej pory było trudne lub niemożliwe do wydrukowania, staje się wreszcie dziecinnie proste.” Deklaracja dość odważna, ale zobaczmy, czym chce zachęcić swoich potencjalnych nabywców.

11

Z myślą o użytkownikach, dołożono starań, aby praca z maszyną zapewniała nie tylko duże możliwości, ale także przyjemność dla oka i prostotę obsługi. Dzięki wbudowanemu mikrokomputerowi urządzenie pracuje autonomicznie – po rozpoczęciu druku nie wymaga już interwencji użytkownika. Bezprzewodowa komunikacja z drukarką pozwala z kolei ograniczyć plątaninę kabli w pomieszczeniu. Ponadto intuicyjna aplikacja sieciowa umożliwia bieżący podgląd postępu pracy dzięki kamerze umieszczonej wewnątrz drukarki. Eksperci twierdzą ponadto, że drukarka nie wymaga specjalnego pomieszczenia, chociaż ze względu na pracę z proszkiem sugerują, by używać jej w miejscach ze sprawną wentylacją.

IMG_9170_ Sinterit komunikuje, że od dnia premiery ich drukarkę będzie można zamawiać w cenie 8000 dolarów netto. Od 10.09.2015 zaś, urządzenie można zamówić za pośrednictwem strony internetowej www.sinterit.com.

Być może zainteresowane drukarką osoby ucieszy fakt, że pierwszym pięciorgu klientów, którzy złożą zamówienie przed premierą na targach Euromold, producent oferuje drukarkę w cenie 5000 USD; kolejnym dziesięciorgu klientów za 6000 USD – zaś ostatnia objęta przedpremierową promocją seria dziesięciu sztuk będzie dostępna za 7000 USD. Pierwsze urządzenia zostaną wysłane do klientów wedle zapowiedzi w styczniu 2016.

IMG_9133_

Drukarkę Sinterit Lisa firma będzie dostarczać jako złożone, skalibrowane i gotowe do pracy urządzenie objęte gwarancją. Produkt jest przeznaczony dla profesjonalistów oraz małych i średnich przedsiębiorstw gdzie najważniejsze są niezawodność i precyzja.

Dostępny początkowo materiał drukarski to poliamid 12 w kolorze czarnym. W przyszłości krakowianie będą  poszerzać gamę dostępnych materiałów o dodatkowe kolory oraz inne rodzaje.

1

Tym z Was, którzy wybierają się na targi do Düsseldorfu podpowiadamy, że stoisko Sinteritu będzie można zobaczyć  w dniu 23.09 w hali nr 16 w  miejscu D 126. Zaś wszyscy, którzy chcieliby zobaczyć „Lisę” w akcji, niekoniecznie za granicą, mogą to zrobić podczas zbliżających się Dni Druku 3D w Kielcach. Impreza ta odbędzie się 26.09  w  Institute of Design Kielce przy ul.  Zamkowej 3.

Źródło: materiały prasowe firmy Sinterit

Napisz do nas, a na organizowanych przez nas szkoleniach i warsztatach dowiesz się wszystkiego o druku 3D.

Autor: Milena PiskorzNowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.


One thought on “Sinterit Lisa – polska drukarka 3D SLS jest już w sprzedaży

Komentowanie jest wyłączone.