Scarlett Johansson warta 50 000 dolarów!

Scarlett Johansson warta 50 000 dolarów!

Eee… tylko tyle za Scarlett Johansson ? Co tak mało? Pewnie wiele z Was od razu zareagowało w ten sposób. Spokojnie, to tylko cena robota drukowanego na drukarce 3D wyglądającego niczym prawdziwa Scarlett.

Nie uważacie, że większość fajnych pomysłów rodzi się w głowach Azjatów?

Ale przejdźmy do rzeczy… Twór ten wyszedł spod ręki Ricky’ego Ma, który pochodzi z Hong Kongu i z zawodu jest grafikiem. 42-latek najpierw zaprojektował, a potem osobiście wykonał człekokształtnego robota, który nie dość, że wygląda, to jeszcze rusza się jak jego pierwowzór. Co ciekawe, Ricky nigdy wcześniej w swoim życiu nie miał styczności z robotyką, elektroniką, o programowaniu czy druku 3D nawet nie wspominając.

O robocie słów kilka

Pomimo, że robot ewidentnie (z wyglądu) przypomina znaną hollywoodzką aktorkę, jego oficjalna nazwa to Mark 1. Jest „ludzkich” rozmiarów, ma długie blond włosy i potrafi się ruszać. Konstruktor nie zapomniał o innych ważnych cechach. Sztuczna Scarlett potrafi odpowiadać na różne polecenia, dodając do tego elementy mimiki (udawać zdziwienie, czy się uśmiechać.

Scarlett Johansson warta 50 000 dolarów! 2

Scarlett Johansson warta 50 000 dolarów! 1

Na Rabbit Form piszemy o 3D, tak więc przejdźmy do konkretów

Cały szkielet robota wykonano w technologii druku 3D. Następnie został on nałożony na konstrukcję mechaniczną – tę odpowiedzialną za ruch. Na koniec całość została pokryta silikonowa powłoką, mającą za zadanie nadać projektowi ludzkich kształtów. Zwieńczeniem dzieła było dodanie włosów, ust, brwi oraz ubrania. Tak powstała sztuczna Scarlett Johansson.

W filmie zamieszczonym poniżej możecie podziwiać mechaniczną ją w akcji:

Co teraz?

Obecnie Ricky Ma aktywnie poszukuje sponsorów, którzy byliby gotowi kupić robota. Zastrzyk 50 000 dolarów pozwoliłby mu na rozpoczęcie prac nad kolejnym projektem. Nasz bohater w niedługim czasie planuje także wydać książkę.

Scarlett Johansson warta 50 000 dolarów! druk 3D kobieta robot roboty Robotyka

Myślisz, że druk 3D jest trudny?

Ten samouk, aby stworzyć swoje dzieło, z własnej kieszeni, zainwestował ponad 50 tysięcy dolarów oraz poświęcił blisko 1,5 roku. Czy było warto? Ricky nie ma, co do tego żadnych wątpliwości.

A Ty chcesz się przekonać, czy druk 3D jest dla Ciebie i nie stracić przy tym 50 tysięcy? Szkolenia z Rabbit Form na pewno nie kosztują aż tyle. A więc, na co czekasz?

Źródło: www.3ders.orgProfesjonalnym copywriter i marketingowiec z ogromnym zamiłowaniem do tworzenia dobrego contentu, tekstów sprzedażowych oraz e-mail marketingu. Po godzinach maniak, nowych technologii i pro-wrestlingu (tak, tak - wiem, że jest udawany) :)