Ruszyły 3D Printing Days w Budapeszcie

Ruszyły 3D Printing Days w Budapeszcie

Już  14 maja br. pasjonaci druku 3D  rozpoczęli zmasowany atak na Budapeszt. Tego właśnie dnia rozpoczęłą się trzecia już edycja Budapest 3D Printing Days – prawdziwego święta druku przestrzennego i pokrewnych mu technologii. Zapowiadają się trzy dni wypełnione po brzegi panelami dyskusyjnymi, konferencjami oraz warsztatami. A wszystko to poświęcone drukowaniu i skanowaniu 3D. Przez trzy doby serce węgierskiej stolicy stanie się dla 3D maniaków centrum wszechświata.

Głównym celem tegorocznej wystawy i towarzyszących jej wydarzeń ma być dostarczanie inspiracji i wiedzy na temat projektowania i tworzenia. Obszar wystawienniczy znacząco zwiększy się w porównaniu z tym, co Budapeszt oferował w poprzednich latach.

Budapest 3D Printing Days
Rozmach, z jakim organizowane jest wydarzenie, rośnie zresztą z roku na rok. Jeszcze w 2013 roku reprezentacja branży 3D była dość skromna i mocno rozproszona. Jednak zainteresowanie, jakim już wówczas cieszyło się przedsięwzięcie, skłoniło organizatorów do powiększenia jego rozmiarów – Budapest 3D Printing Days 2014 zyskały już miano najbardziej doniosłego, środkowoeuropejskiego wydarzenia poświęconego technologii druku 3D i wiele wskazuje na to, że w tym roku będzie jeszcze lepiej.

Pierwszy dzień zainauguruje ceremonia otwarcia, podczas której wszyscy wystawcy, przez kilka godzin, będą prezentować swoje produkty odwiedzającym oraz przedstawicielom mediów. Konferencje odbędą się 15 maja, a warsztaty praktyczne będą obywać się przez cały czas trwania targów.

3dfizzr_wordpress_3DP_Budapest_mini

Niezwykle interesująco zapowiada się drugi dzień imprezy. Od rana zobaczymy przedstawicieli „starych wyjadaczy”, a więc firm, które legitymują się największym stażem w branży. Przemawiać będą m.in. Davide Gomba z Arduino oraz Alexander Hafner z Makerbot. Pojawią się również i nowicjusze. Dwie dziesiątki mówców będzie dzielić się ze zgromadzonymi swoją wizję technologii i możliwościami jej aplikacji w ciągu kilku następnych lat.

Centralną pozycję podczas tegorocznych 3D Printing Days zajmować będą współpracujące już od lat firmy GigamaX3D i parametric | art. Ich wspólne stanowisko zostanie umieszczone w centralnym miejscu głównej hali. Ekspozycja obejmie wiele modeli drukarek i stosowanych do nich materiałów. Zgromadzeni zobaczą również biżuterię, abażury oraz rzeźby autorstwa parametric | art. Będzie też praktyka – otwarte dla odwiedzających warsztaty z tworzenia biżuterii 3D oraz DIY 3d printing.

Rzeźby parametric art
Modele stworzone przez parametric art

Ponadto GigamaX3D zaprezentuje kilka nowinek oraz ulepszeń do już istniejących produktów. Oczom publiczności ukażą się m.in drukarki Leapfrog – Creatr i bezprzewodowy Xeed. Zgromadzeni będą mogli również przyglądać się procesowi wydruku protez kończyn górnych przeznaczonych dla niepełnosprawnych objętych akcją e-NABLE.

Zapowiedź warsztatów DIY 3D printing

Autor: Aleksandra Skimina