Rusza II edycja 3D Show Printer & Scanner

Rusza II edycja 3D Show Printer & Scanner

Trudno nie zauważyć, że rosnące zainteresowanie technologią druku 3D przekłada się na coraz liczniej organizowane targi i konferencje poświęcone tej tematyce. Po niedawno zakończonych Dniach Druku 3D, które odbywały się w Kielcach, przyszła pora na II edycję 3D Show Printer & Scanner. Wydarzenie to będzie miało miejsce 16 i 17 października w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej.

Targi 3D SHOW to profesjonalna impreza o tematyce związanej z drukowaniem i skanowaniem 3D. Jego zeszłoroczna edycja zgromadziła blisko 10 tysięcy zwiedzających, a swoją ofertę zaprezentowało ponad 60 wystawców. Wydarzenie, organizowane ponownie w sercu największej uczelni technicznej w naszym kraju – na Politechnice Warszawskiej, jest nie tylko doskonałą okazją do nawiązywania kontaktów biznesowych, ale także znakomitym przedsięwzięciem informacyjno – edukacyjnym.

Rusza II edycja 3D Show 3

W zeszłym roku odwiedzający mogli obejrzeć m.in. model „New Warsaw” – nowej odsłony kultowego, polskiego samochodu autorstwa biura konstrukcyjnego Koziołek Design. W tym roku zespół pod przewodnictwem Michała Koziołka zaprezentuje dwa niesamowite projekty – Husarius, pierwszy polski motocykl oraz Aguara, samochód sportowy przeznaczony do wyścigów torowych. Aguara to sportowy, jednoosobowy pojazd z przeznaczeniem głównie na tor. Posiada klasyczny napęd na tylne koła i silnik motocyklowy o mocy 200 KM. W prototypie użyta zostanie rama stalowa, którą docelowo zastąpi karbonowy szkielet. Większa część nadwozia wykonana zostanie w technologii druku 3D. Roczna produkcja pojazdu będzie limitowana do 20 modeli. Za wydruk 3D Aguary odpowiadają warszawscy specjaliści z Monkeyfab. Dla chcących spróbować swoich sił w temacie druku 3D po raz pierwszy, będzie ku temu okazja podczas bloku warsztatowego. Program przewiduje nie tylko godzinny warsztat z podstaw tej technologii (poprowadzi je wspomniany wcześniej Monkeyfab), ale będzie też można postawić pierwsze kroki w modelowaniu 3D w programie Blender. Ten blok poprowadzi z kolei firma Sygnis.

Rusza II edycja 3D Show 4

Ponadto organizatorzy zapewniają, że w czasie targów pojawi się jeden z największych wydruków na świecie, stworzony w ramach jednego wydruku.

Wśród patronów honorowych targów znalazły się m.in. Ministerstwo Gospodarki, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Stowarzyszenie Elektryków Polskich, Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Wszystkie informacje wraz z harmonogramem znajdują się na stronie Organizatora: http://2015.3dshow.pl/pl

Rabbit Form jest patronem medialnym wydarzenia.

Źródło: materiały prasowe Organizatora

Napisz do nas, a na organizowanych przez nas szkoleniach i warsztatach dowiesz się wszystkiego o druku 3D.

Autor: Milena PiskorzNowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.