Rozszerzona rzeczywistość według Cemtrex. Firma uruchamia program partnerski dla narzędzia AR, WorkbenchXR

Rozszerzona rzeczywistość według Cemtrex. Firma uruchamia program partnerski dla narzędzia AR, WorkbenchXR

Cemtrex Inc., firma technologiczna i produkcyjna, ogłosiła, że uruchamia nowy program partnerski, pozwalając na wczesny dostęp do oprogramowania produkcyjnego WorkbenchXR, opartego na rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości (AR / VR). Program zostanie uruchomiony w czerwcu 2018 r przez CemtrexVR.

Zobacz: Magic Leap to gogle zmieniające świat. I Ty możesz zostać kreatorem Magic Leap World

WorkbenchXR ma mieć zastosowania przemysłowe, dając narzędzia do projektowania wirtualnego procesu montażu. Proces przedstawiany ma być krok po kroku, wykorzystując wirtualną rzeczywistości i pozwalać grupie pracowników lub projektantów na przegląd i naukę procesu montażu projektowanego lub używanego urządzenia.

Cemtrex ma zapewniać zestaw narzędzi AR z możliwością White Label, który umożliwia wydajne i efektywne wdrażanie dostosowanych aplikacji Hololens w celu optymalizacji pracy w zakładach przemysłowych. Obecnie CemtrexVR testuje Workbench  z wybranymi partnerami.

WorkbenchXR ma pomóc pracownikom montażowym w przemyśle, wykorzystując zarówno zestawy VR i AR do szybszego składania produktów. Ma to zminimalizować ilość błędów i poprawić proces zapewnienia jakości. Aplikacja pomaga pracownikom składać produkty przy użyciu specjalnie zaprojektowanych wirtualnych „prezentacji”. To kolejny krok w czwartej rewolucji przemysłowej.

Cemtrex zamierza pobierać opłatę licencyjną za użytkowanie swojego produktu, jednak użytkownicy, którzy zapiszą się najwcześniej otrzymają opcję VIP. Aplikacja będzie dostępna tego lata, ale uczestnicy programu Early Access otrzymają dostęp priorytetowy.

„Dostrzegamy ogromny potencjał naszego narzędzia XR, WorkbenchXR, opartego na ogromnym zainteresowaniu niektórych największych firm produkcyjnych na świecie i wielu firm dystrybucyjnych z trudnymi operacjami logistycznymi. Cieszymy się, że możemy współpracować z potencjalnymi klientami, dostarczając idealne rozwiązanie, które usprawni ich działanie, dzięki najbardziej zaawansowanym rozwiązaniom rozszerzonej rzeczywistości wirtualnej. Przemysł wytwórczy zatrudnia około 12,6 miliona pracowników w Stanach Zjednoczonych, umożliwiając stworzenie potencjalnego rynku dla tej aplikacji. Ze względu na duże zainteresowanie jesteśmy optymistami, że WorkbenchXR CemtrexVR może stać się wiodącym standardem branżowym w przestrzeni VR / AR / XR. ” – Prezes i dyrektor generalny Cemtrex, Saagar Govil

WorkbenchXR może być wykorzystywany we wszystkich branżach produkcyjnych, w których montuje się różne części, w tym w przemyśle lotniczym, pomiarach, motoryzacji, maszynach, elektronice i wielu innych.

Ponadto takie narzędzie AR może być stosowane w środowiskach dystrybucyjnych, gdzie może być wykorzystane do poprawy wydajności i dokładności śledzenia paczek i administracji sprzętem.

Źródło: CemtrexPasjonat nowoczesnych technologii i myśli twórczej. Projektant form przemysłowych i eksperymentator.