Rozszerzona rzeczywistość z klocków Lego sposobem na czyste miasta?

Rozszerzona rzeczywistość z klocków Lego sposobem na czyste miasta?

MIT Media Lab to firma znana przede wszystkim z działania w dziedzinie innowacyjnych technologii. Sekretem jej sukcesu jednak nie jest sama technologia, a ludzie za nią stający. MIT Media Lab tworzy swego rodzaju kolaborację między projektantami, inżynierami oraz naukowcami. Współpraca tak dobranych specjalistów po prostu musi przynosić niezwykłe efekty, a jednym z nich jest…

Lego Mindstorms EV3, czyli jak zrobić drukarkę 3D z klocków Lego

Wirtualne miasto z klocków

Ostatnią rzeczą, nad jaką pracuje ekipa badaczy to projekt rozszerzonej rzeczywistości przy użyciu popularnych klocków Lego. Dzięki specjalnie zaprojektowanej planszy mogą oni dowolnie zmieniać cechy tak wykreowanego miasta (populację, transport oraz wiele innych), tym samym sprawdzając, jak te zmiany wpływają na życie całego otoczenia.

Informacje uzyskane w ten sposób poddawane są analizie. Projektanci, inżynierowie, badacze oraz naukowcy sprawdzają wiele wariantów, a następnie wyciągają wnioski. Celem ich działania jest stworzenie zdrowego i przyjaznego środowiska, w którym chciałby żyć każdy człowiek (a póki co ludzik Lego 🙂 ).

Niesamowita drukarka LEGO stworzona przez 14-letniego chłopca

Rozszerzona rzeczywistość z klocków Lego sposobem na czyste miasta? 3

To nie tylko zabawa

Projekt sam w sobie wygląda, jak niewinna zabawa klockami dla dzieci. W swoich założeniach jest on jednak bardzo ambitny, a testy na rozszerzonej rzeczywistości są jedynie początkiem. Kto wie, może za jakiś czas naukowcy znajdą receptę na stworzenie idealnego i zdrowego miasta.

Źródło: newlearningtimes.comProfesjonalnym copywriter i marketingowiec z ogromnym zamiłowaniem do tworzenia dobrego contentu, tekstów sprzedażowych oraz e-mail marketingu. Po godzinach maniak, nowych technologii i pro-wrestlingu (tak, tak - wiem, że jest udawany) :)


One thought on “Rozszerzona rzeczywistość z klocków Lego sposobem na czyste miasta?

Komentowanie jest wyłączone.