Relativity Space inwestuje $35 mln, aby używać druku 3D w technologii rakietowej, rynek lotów rakietowych rośnie

Relativity Space inwestuje $35 mln, aby używać druku 3D w technologii rakietowej, rynek lotów rakietowych rośnie

Firma Relativity Space inwestuje w rynek lotów rakietowych. Do tego potrzebna będzie największa  drukarka 3D na Ziemi. Z tego powodu zebrano 35 milion dolarów w drugiej rundzie finansowania, prowadzonej przez Playground Global – firmę z Kalifornii.

Pisaliśmy: Rakieta, która lata wydrukowana w 3D?

Firma Playground Global twierdzi, że dodatkowa inwestycja umożliwi jej dalszy rozwój procesu produkcji rakiet. Za całkowitą kwotę ponad 45 milionów dolarów, Relativity Space zamierza zainwestować w rynek rakietowych startów kosmicznych. Ostatnio do finansowania działań dołączyli tacy inwestorzy jak Social Capital, Y Combinator Continuity czy Mark Cuban.

Relativity Space inwestuje $35 mln, aby używać druku 3D w technologii rakietowej, rynek lotów rakietowych rośnie druk 3D Druk 3D w metalu drukowana rakieta kosmos loty w kosmos rakieta 2

 

Startup Relativity Space planuje wykorzystanie ogromnych drukarek 3D do produkcji wszystkich części rakiety bez interwencji człowieka. Firma dąży do zmniejszenia liczby części, a także kosztów produkcji rakiety.

Relativity Space rozpycha się na rynku startów orbitalnych

Od momentu założenia w 2015 roku, firma z Los Angeles dążyła do zmiany przemysłu lotniczego, przy wykorzystaniu nowych procesów produkcyjnych, takich jak drukowanie 3D. Jak dotąd wydaje się, że firma ma całkiem niezły start, ponieważ przedstawiła „największą na świecie metalową drukarkę 3D„, którą zamierza wykorzystać do druku 3D rakiet. Z powodzeniem przetestowano ponad 100 w pełni drukowanych 3D silników rakietowych.

Drukarka 3D nazywa się Stargate 3D printer

Relativity Space inwestuje $35 mln, aby używać druku 3D w technologii rakietowej, rynek lotów rakietowych rośnie druk 3D Druk 3D w metalu drukowana rakieta kosmos loty w kosmos rakieta 1

 

W komunikacie prasowym firma stwierdziła, że „zmniejszyła liczbę części rakietowych z 100 000 do 1000 i znacznie zmniejszyła liczbę godzin pracy ludzkiej”.

„Przyszłość przestrzeni kosmicznej wymaga szybszej, tańszej i bardziej elastycznej produkcji rakiet, co po prostu nie jest możliwe przy tradycyjnym podejściu” – skomentował Tim Ellis, CEO i współzałożyciel Relativity.

Druk 3D otwiera kosmos przed biznesem?

Relativity Space inwestuje $35 mln, aby używać druku 3D w technologii rakietowej, rynek lotów rakietowych rośnie druk 3D Druk 3D w metalu drukowana rakieta kosmos loty w kosmos rakieta

 

„Przez kompleksowe podejście do drukowania 3D w pełni zautomatyzujemy produkcję rakiet i zmienimy sposób w jaki branża wdrożeniowa ocenia czasy realizacji, wskaźniki iteracji produktów i koszty. Nasz rozwój technologii jest również na drodze do skalowania i utrzymywania międzyplanetarnego społeczeństwa. Będziemy budować w kierunku tej niesamowitej przyszłości znacznie szybciej dzięki naszym nowym możliwościom. ” – skomentował Tim Ellis, CEO i współzałożyciel Relativity.

                                                    Autor: Łukasz Brandt

Źródło: 3ders org



Pasjonat nowoczesnych technologii i myśli twórczej. Projektant form przemysłowych i eksperymentator.