Prusa Research z własną marką filamentu zwanego Prusament

Prusa Research z własną marką filamentu zwanego Prusament

Prusa Research, wielokrotnie nagradzany czeski producent open – source’owych drukarek 3D, ujawnił swoją markę filamentu zwanego Prusament.

W celu uzyskania pełnej kontroli nad końcową jakością druku, firma Prusa Research wyprodukowała wysokiej jakości filament PLA o gęstości i barwie, precyzji ± 0.02 mm oraz identyfikatorem szpuli. Prusa i jego zespół są bardzo pewni jakości filamentu – każda szpula będzie zawierała możliwy do skontrolowania kod QR, z których każdy zawiera indywidualny raport specyfikacji produkcji z wykresem i analizą danych.

Zobacz także: Poznajcie Zortrax Inkspire, nową, żywicową drukarkę 3D

Zobacz także: Da Vinci Color Mini pozwala na niedrogie drukowanie w pełnym kolorze. Trwa kampania na Indiegogo.

Ta funkcja pozwala użytkownikom sprawdzić specyfikacje każdej szpuli, w tym wagę, długość, średnicę podstawową, maksymalne odchylenie, odchylenie standardowe i owalność szpuli. Ta funkcja może również obliczyć, ile metrów pozostało na twojej szpuli, wprowadzając jej wagę w kg lub funtach.

Prusa Research z własną marką filamentu zwanego Prusament druk 3D w biznesie filament filamenty Prusa Prusa Research z własną marką filamentu zwanego Prusament druk 3D w biznesie filament filamenty Prusa 2

Aby utrzymać spójność koloru i właściwości materiału na całej długości szpuli, Prusa i jego zespół stworzyli system monitorowania online oparty na CIELAB – przestrzeni barw zdefiniowanej przez Międzynarodową Komisję Oświetlenia. Opisuje wszystkie kolory widoczne dla ludzkiego oka i zostało stworzone, aby służyć jako niezależny od urządzenia model, który można wykorzystać jako punkt odniesienia. System stale monitoruje odcień koloru filamentu, a szpula jest automatycznie odrzucana, jeśli nie jest zgodna z jej specyfikacjami.

Prusa Research z własną marką filamentu zwanego Prusament druk 3D w biznesie filament filamenty Prusa 1

W tej chwili Prusa Research wprowadza na rynek tylko filament PLA w kolorze srebrnym, czarnym Galaxy, czerwonym – Lipstick Red i niebieskim, Azure Blue, ale planuje znacznie rozszerzyć zakres kolorów. Planuje również wydać PETG i ASA w najbliższej przyszłości.

Filament a raczej Prusament jest dostępny w sklepie internetowym producenta w cenie 24,99 EUR (z VAT). W ciągu miesiąca będzie również dostępny na Amazon.

 

Źródło: 3ders.org

 

 Nowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.