Proteza ręki w 3D. Tylko dla kobiet!

Proteza ręki w 3D. Tylko dla kobiet!

Siedzisz w fotelu szczelnie owinięta kocem, z nosem zwieszonym na kwintę. Szef nie dalej niż przed kilkoma godzinami awansował biuściastą blond Marzenkę. Konkubentowi (w bardziej sprzyjających warunkach zwanemu Króliczkiem, Jędrusiem lub innym Mon Amourem) najwyraźniej wydaje się, że jest Sonikiem, więc spędza piątkowy wieczór w garażu,  szykując dwudziestoletnie Polo do Dakaru. I jeszcze ta zmarszczka. A dałabyś sobie rękę uciąć, że wczoraj jej nie było. Ucieczka od rzeczywistości staje się koniecznością. Włączasz telewizor. Przerzucasz kanały. Adam, Janusz, Bronisław, Antoni, Jarosław… Szybko staje się jasne, że teraz właśnie potrzebny jest ci On. Larry Paul.

Przecierasz z kurzu płytę z czwartym sezonem Ally McBeal, zapuszczasz. I już – cały, kolokwialnie mówiąc, wkurw mija, jak ręką odjął. Bo oto możesz zacząć delektować swoje zmysły tylko i wyłącznie Nim.

Niewtajemniczonym należy się tu wyjaśnienie. Po trzeciej serii serialu Ally McBeal dramatycznie spadła jego oglądalność, dlatego też do czwartej transzy zatrudniono (całkiem słusznie) Roberta Downey Jra, który wcielił się w rolę Larry`ego Paula – nowego ukochanego Ally McBeal.

Ten przydługi wstęp może, z grubsza oczywiście, przedstawiać jeden wieczór z życia statystycznej, polskiej fanki Roberta Downey Jra. Ale wszystkim, którzy właśnie zachodzą w głowę, zadając sobie pytanie „o co ci chodzi Aleksandro?”, proszę o chwilę cierpliwości. Wyobraźcie sobie, co zrobiłaby wspomniana fanka, gdyby mogłaby choć na chwilę zamienić miejscami z pewnym amerykańskim chłopcem, Alexem Pring.

Historia prawdziwa

Siedmioletni Alex Pring. Miłośnik marvelowskich historii o super herosach. Chłopiec, który urodził się bez prawego przedramienia, cieszył się  właśnie kolejnym, leniwym, niedzielnym popołudniem. I nic nie zapowiadało, że ów dzień zapamięta najprawdopodobniej do końca życia.

Niespodzianka zmaterializowała się pod postacią samego Larry’ego Paula. Bo oto właśnie, wspomnianego, leniwego popołudnia, Robert Downey Jr przybył wręczyć Alexowi nową, zupełnie wyjątkową protezę.

Nowe przedramię Alexa do złudzenia przypominało to, którym rozgramiał przeciwników Tony Stark, czyli nikt inny niż główny bohater filmu Iron Man. Wybór Roberta Downey Jra na posłańca z protezą nie był przypadkowy – pamiętajmy, że to właśnie Iron Man był jednym z pierwszych filmów, w którym przy tworzeniu kostiumów użyto na pokaźną skalę technologii druku 3D.

Ramię podarowane Alexowi przez Roberta Downey Jra
Protezę przedramienia zaprojektował Albert Manero, student i założyciel Limbitless Solutions – organizacji, która obrała sobie za cel pomaganie niepełnosprawnym. LS to zgromadzenie wolontariuszy i entuzjastów druku 3D, których misją jest stworzenie świata bez granic. Rzeczywistości, w której każdy będzie mógł korzystać z niedrogich, łatwo dostępnych i prostych w produkcji rozwiązań, jakie gwarantuje współczesnemu światu druk 3D.

Ramię Iron Mana vs proteza Alexa

Chcemy dawać przykład, przesuwać granice pomysłowości poprzez syntezę fundamentalnych zasad inżynierynych z naturalnym warunkami anatomicznymi. Chcemy i mamy ku temu możliwości, aby naśladować doskonałość ludzkiego ciała w wydrukach z plastiku.

Koszt wydrukowania protezy z marzeń Alexa sięgnął 350 dolarów i kosztował jej twórców 50 godzin pracy. Wydrukowano ją przy użyciu  Stratasys Dimension Elite.

Dzięki Alexowi, najbardziej eleganckiemu młodemu mężczyźnie, jakiego kiedykolwiek spotkałem, miałem wielki przywilej zaprezentować nowe ramię marki Iron Man. Dzięki – napisał na Facebooku Albert Manero.

Historia nieprawdziwa

Siedzisz w fotelu szczelnie owinięta kocem. Szef właśnie awansował biuściastą blond Marzenkę, konkubentowi (normalnie zwanemu Króliczkiem, Jędrusiem lub innym  Mon Amourem) wydaje się, że jest Sonikiem i szykuje samochód (Volkswagena Polo) do Dakaru i jeszcze ta zmarszczka.

I dajesz sobie rękę uciąć.

A potem już tylko marzysz, że pewnego leniwego niedzielnego popołudnia przed twoimi drzwiami stanie On. Larry Paul. Z nową ręką, kilkukaratowym brylantem oprawionym w platynę i– to rzecz już prawie jasna – obietnicą miłości, wierności i uczciwości dla kobiety z wydrukowanym w 3D przedramieniem.

Robert Downey Jr

Napisz do nas, a na organizowanych przez nas szkoleniach i warsztatach dowiesz się wszystkiego o druku 3D

Źródło: www.priximprimante3d.com

Autor: Aleksandra Skimina
7 thoughts on “Proteza ręki w 3D. Tylko dla kobiet!

Komentowanie jest wyłączone.