Projektant Beer Holthuis stworzył pierwszą na świecie drukarkę 3D, drukującą…mokrym papierem

Projektant Beer Holthuis stworzył pierwszą na świecie drukarkę 3D, drukującą…mokrym papierem

Projektant Beer Holthuis zastanawiał się, dlaczego nie ma bardziej zrównoważonych materiałów do druku 3D, niż plastik. Poszukując odpowiedzi na to pytanie, uznał, że mokry papier może być właśnie takim materiałem.

W celu przetestowania nowego pomysłu, Holthuis stworzył specjalną i pierwszą na świecie za razem papierową drukarkę 3D, wykorzystującą papierową masę, pochodzącą z odpadów, zamiast plastiku.

Zobacz także: Verbatim wprowadza na rynek przyjazny dla środowiska filament DURABIO

Zobacz także: Pierwszy na świecie, drukowany 3D most zostanie zainstalowany w przyszłym roku w Amsterdamie

„Wrażenia dotykowe, odważne linie i szybkość drukowania dają wyjątkowe kształty. Przedmioty są również trwałe: papier drukowany 3D jest zaskakująco silny. „- powiedział Holthuis

Projektant Beer Holthuis stworzył pierwszą na świecie drukarkę 3D drukującą...mokrym papierem Projektant Beer Holthuis stworzył pierwszą na świecie drukarkę 3D drukującą...mokrym papierem 2

Projektant Beer Holthuis stworzył pierwszą na świecie drukarkę 3D drukującą...mokrym papierem 1

Papierowa drukarka 3D, zbudowana przez projektanta jest w fazie rozwoju i z pewnością wymaga pewnych modyfikacji, co można zaobserwować na powyższym filmie. Niemniej, ciekawym pomysłem jest to, że wykorzystuje ona papierową masę, którą projektant połączył z naturalnym lepiszczem. Oznacza to, że drukowane 3D obiekty mogą zostać ponownie przetworzone, zaś proces druku może być w dłuższej perspektywie zamknięty i zrównoważony.

 

Źródło: 3dprintingindustry.com

 

 Nowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.