Projekt „Pomocna dłoń 3D” – i Ty możesz być dla kogoś superbohaterem!

Projekt „Pomocna dłoń 3D” – i Ty możesz być dla kogoś superbohaterem!

Fundacja Otwarte Ramiona, partner amerykańskiej fundacji Enabling the Future, która od dwóch lat zajmuje się tematem protez 3D dla dzieci, organizuje pierwszy w Polsce pilotażowy projekt „Pomocna Dłoń 3D”. Będzie on polegać na zaprojektowaniu, wykonaniu i przekazaniu wybranym do projektu dzieciom wydrukowanej w technologii 3D eksperymentalnej protezy.

Otwarte Ramiona Fundacja Splotu Ramiennego to zespół ludzi pełnych pasji do pomagania zarówno dzieciom, jak i dorosłym z uszkodzeniami ręki. Jako organizacja pożytku publicznego prężnie działa od 2000 roku, pomagając obecnie blisko 400 dzieciom w zdobyciu środków na specjalistyczne operacje i prowadzenie efektywnej rehabilitacji. Teraz wespół w zespół z Fundacją Ad Hoc przygotowują coś na prawdę niecodziennego.

Proteza ręki 3D_4

Projekt skupi się na dostarczeniu protez ręki wykonanych metodą druku 3D dla dzieci z urazami i wadami dłoni/rąk. Jest to pionierski i innowacyjny projekt, w który zaangażowani będą lekarze i rehabilitanci.  „Pomocna Dłoń 3D” to innowacyjny projekt testujący, będący odpowiedzią na ogromne zapotrzebowanie na łatwo dostępne, tanie protezy dziecięce oraz uciążliwą konieczność częstych ich wymian. Protezy 3D mają atrakcyjne kolory, które mogą być wybierane przez dziecko, również całą protezę można zaprojektować zgodnie z indywidualnym pomysłem. Proteza jest nowoczesnym, technologicznym gadżetem, budzącym skojarzenia ze sprzętem superbohaterów, którym dziecko może pochwalić się przed kolegami. Przed kilkoma miesiącami opublikowaliśmy na Rabbit Form artykuł o niespodziance życia dla pewnego chłopca. W przygotowaniu tej niespodzianki, tj. protezy ręki 3D brał udział nie kto inny jak sam Iron Man! Zachęcamy do przeczytania go. (Proteza ręki w 3D. Tylko dla kobiet!)

Proteza ręki 3D_3

Posługiwanie się protezą ma wpływ całe dzieciństwo – dziecko jest fizycznie sprawne, zwiększa się pewność siebie i samoświadomość, jest bardziej samodzielne, poprawiają się jego kontakty z rówieśnikami. Może być ciekawym elementem zabawy, formą terapii, ale również zapobiegać rozwojowym wadom postawy. Z realizacji projektu powstanie relacja filmowo – zdjęciowa, video z dziećmi, wywiady z nimi co się u nich w życiu zmieniło po tym jak otrzymały nową rękę.

Aby było to możliwe, na dobry początek potrzebnych jest aż  100 000 złotych do końca tego roku.

Firmy zainteresowane udziałem w projekcie „Pomocna dłoń 3D” mogą kierować zapytania na następujący adres mailowy:  m.ciborowska@fsr.pl

Źródło: Materiały prasowe Fundacji Otwarte Ramiona

Autor: Milena Piskorz

 Nowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.


One thought on “Projekt „Pomocna dłoń 3D” – i Ty możesz być dla kogoś superbohaterem!

Komentowanie jest wyłączone.