Procter & Gamble współpracuje z Aether nad technologią druku 3D i sztuczną inteligencją

Procter & Gamble współpracuje z Aether nad technologią druku 3D i sztuczną inteligencją

Aether, firma biotechnologiczna z San Francisco, stojąca za stworzeniem wielofunkcyjnej biodrukarki 3D, Aether 1, ogłosiła rozpoczęcie współpracy z Procter & Gamble. Ma ona dotyczyć opracowania najnowocześniejszych technologii – druku 3D oraz sztucznej inteligencji.

Aether 1 będzie wykorzystywany jako platforma do tworzenia technologii w celu zautomatyzowania i ulepszenia aplikacji do badań produktów dla Procter & Gamble, a także opracowania drukarki Aether 3D następnej generacji. Rozwój obejmie stworzenie połączonej sieci wizji komputerowej i algorytmów sztucznej inteligencji w celu zwiększenia automatyzacji drukowania na wielu narzędziach i wielu materiałach 3D.

Zobacz także: Filamentive przedstawia w 100% recyklowany filament 3D z butelek PET

Procter & Gamble współpracuje z Aether nad technologią druku 3D i sztuczną inteligencją

„Aether współpracuje z Procter & Gamble, aby całkowicie zmienić definicję druku 3D. Nie chodzi już tylko o naniesienie materiału lub dwóch we właściwym schemacie. Budujemy coś bardziej przypominającego inteligentnego, robotycznego rzemieślnika, potrafiącego wykonywać złożone zadania przy użyciu wielu różnych narzędzi, oceniać wizualnie i korygować jego pracę podczas procesu produkcji i stale uczyć się, jak coś poprawić”. – powiedział dyrektor generalny Aether i założyciel Ryan Franks.

Zobacz także: Drukarki 3D ZMorph VX wspierają projekty klientów Leroy Merlin w Brazylii

Procter & Gamble współpracuje z Aether nad technologią druku 3D i sztuczną inteligencją 1

Szereg wydajnych kamer zostanie sparowanych ze specjalnie zaprojektowanym sprzętem, aby umożliwić nowe funkcje robotyki na drukarce 3D. Obejmują one monitorowanie wydruków in-situ w czasie rzeczywistym z dynamiczną, inteligentną reakcją na dostosowanie parametrów i korektę błędów, automatyczne wykonywanie procedur obróbki końcowej, rozpoznawanie i manipulowanie obiektami oraz automatyzację procesów produkcji hybrydowych. Opracowane zostanie też dodatkowe oprogramowanie do automatyzacji przetwarzania obrazu dla P & G w celu zapewnienia znacznego wzrostu prędkości w stosunku do ręcznych metod przetwarzania. Techniki głębokiego uczenia się będą wykorzystywane do szkolenia wielu sieci neuronowych, takich jak splotowe sieci neuronowe, głębokie sieci rezydualne, generatywne sieci zapytań lub inne generatywne sieci neuronowe w celu uzyskania wysokiej dokładności automatycznej konwersji plików 2D do 3D.

 

 

Źródło: 3ders.org

 

 Nowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.