Poczuj się jak na stoku, nawet nie wychodząc z domu. Wszystko dzięki VR

Poczuj się jak na stoku, nawet nie wychodząc z domu. Wszystko dzięki VR

Praca, obowiązki domowe, a może zwyczajny brak kasy? Jest wiele powodów, dlaczego nie możemy sobie pozwolić na wymarzony wyskok w góry, aby trochę pojeździć na snowboardzie VR czy nartach VR.

Jest na to rada

I to całkiem prosta. A gdyby tak zbudować stok we własnym domu i to bez konieczności produkowania setek kilogramów śniegu (jakby się to wszystko rozpuściło, sąsiedzi nie byliby zbyt zadowoleni)? Wystarczy skorzystać z technologii wirtualnej rzeczywistości, a wymarzony zjazd po śniegu może stać się faktem.

Zobacz: Buty narciarskie „drukowane 3D” na miarę

Jak to zrobić?

Potrzeba około godziny wolnego czasu, urządzenia MPU-6050 (prędkościomierza), mikrokontrolera Arduino i… deskorolki. Cały ten zestaw połączony z Google Cardboard da możliwość przeżycia naprawdę niezwykłych chwil i to w zaciszu własnego mieszkania.

Zobacz: Technologia 3D przydatna także w wakacje

Jesteście ciekawi, jak to działa?

Oto krótki film, który dokładnie zobrazuje Wam możliwości tego urządzenia:

Do samodzielnego montażu będą potrzebne:

Deskorolka, 4 piłki tenisowe (aby zachować przed stoczeniem), Arduino Leonardo (lub Uno),  przewody,Bluetooth HC-06MPU-6050. akcelerometr / żyroskop, Bateria 9V, lutownica i może pistolet do klejenia na gorąco.

Nową aplikacje można ściągnąć ze strony:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.OpenSkateVR.ElToroNEW

Źródło: https://www.wevolver.com/matthew.hallberg/Profesjonalnym copywriter i marketingowiec z ogromnym zamiłowaniem do tworzenia dobrego contentu, tekstów sprzedażowych oraz e-mail marketingu. Po godzinach maniak, nowych technologii i pro-wrestlingu (tak, tak - wiem, że jest udawany) :)