PLABS, stołek drukowany 3D. To nie prototyp!

PLABS, stołek drukowany 3D. To nie prototyp!

PLABS to w pełni wydrukowany 3D stołek, który wyznacza zupełnie nowe zastosowanie druku 3D w dziedzinie projektowania. Technologia pozwala na realizację prototypu, ale można również dzięki niej zrealizować w pełni funkcjonalny, dostosowany do potrzeb rynku model.

Autorem pomysłu PLABS jest Lorenzo Ronzoni, jeden z projektantów Działu Projektów Sharebot 3D Projects. Został zrealizowany przy użyciu trzech profesjonalnych drukarek 3D (Sharebot XXL, Sharebot 42 i Sharebot Q) oraz różnych filamentów (ABS-HF i PLA-S). Projekt przedstawia zastosowanie druku 3D w projektowaniu wnętrz i powstał z zamiłowania projektanta do elementów modułowych z wykorzystaniem  różnych materiałów.

PLABS, stołek drukowany 3D. To nie prototyp!

Koncepcja PLABS jest bardzo interesująca: pokazuje, jak drukowanie 3D może pomóc projektantowi zrewolucjonizować własny cykl pracy (workflow), dając mu profesjonalne narzędzia przeznaczone do kształtowania pomysłów w ciągu zaledwie kilku godzin. Technologia pozwala drukować obiekt, poprawia błędy i drukuje końcowy projekt, oszczędzając czas i koszty. Nawet proces projektowania zmienia się. Mianowicie, projektant może zaprojektować nawet najdziwniejsze kształty, ponieważ ich realizacja będzie w pełni możliwa.

PLABS, stołek drukowany 3D. To nie prototyp! druk 3d w praktyce PLABS Sharebot

Źródło: www.sharebot.it

Autor: Milena PiskorzNowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.