Pierwszy raz Karla Lagerfelda. Druk 3D debiutuje na pokazie Chanel

Pierwszy raz Karla Lagerfelda. Druk 3D debiutuje na pokazie Chanel

W ten wtorek światło dzienne ujrzała najnowsza kolekcja Chanel, autorstwa ulubionego Niemca wszystkich Francuzów. To jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń paryskiego Tygodnia Mody tradycyjnie już odbyło się w Grand Palais i tradycyjnie już zapierało dech w piersiach. Zamiast wybiegu oczom zgromadzonej publiczności ukazało się kasyno. Przy jego stolikach zasiadły muzy Karla Lagerfelda, m.in. Kristen Stewart, Vanessa Paradis i Jullianne Moore. W tym jakże doborowym towarzystwie nie zabrakło również… druku 3D.
Pokaz Karla Lagerfelda w Grand Palais
Lagerfeld, który już wielokrotnie zrywał z utartymi kanonami w modzie, tym razem postanowił zredefiniować klasykę, prezentując zgromadzonym kilkanaście modeli kultowego kostiumu w nowej, trójwymiarowej odsłonie. Po raz pierwszy w swojej długoletniej karierze projektant stworzył strukturę żakietu przy użyciu drukarek SLS, które posłużyły mu do stworzenia struktury żakietu, który następnie pokrywano tkaninami, piórami, haftami czy perłami.

Lagerfeld jest pewien, że druk 3D to część przyszłości haute couture

Cały zamysł polegał na tym, aby stworzyć współczesną wersję najbardziej rozpoznawalnego żakietu ubiegłego stulecia, posługując się przy tym metodami, które ze względów technicznych nie mogły być użyte w czasach, gdy się narodził – powiedział AFP  Lagerfeld.

Zastosowanie naszej ulubionej technologii w wielkim krawiectwie nie jest jednak żadnym novum. Pionierką w tej dziedzinie jest młoda duńska projektantka Iris Van Herpen – to spod jej ręki wyszły projekty pierwszych ubiorów i akcesoriów, przy których druk 3D w dość znacznym stopniu zaznaczył swoją obecność. Jedną z sukien Van Herpen nosiła Dita von Teese, o czym wspominałam TUTAJ.

I tak oto staje się jasne, że druk 3D to część przyszłości krawiectwa z najwyższej półki, coś co pozwoli mu nie tylko iść z duchem czasu, ale też przetrwać.

Haute couture nie może być śpiącą królewną ukrytą gdzieś głęboko w leśnej kniei. Potrzebuje powiewu świeżości. Współcześni projektanci muszą pamiętać, że ich klientkami nie są burżujki z dawnych czasów, ale nowoczesne, młode kobiety – mówi projektant.

Nic dodać, nic ująć.

Źródło: www.3dnatives.com

Napisz do nas, a na organizowanych przez nas szkoleniach i warsztatach dowiesz się wszystkiego o druku 3D

Autor: Aleksandra Skimina
4 thoughts on “Pierwszy raz Karla Lagerfelda. Druk 3D debiutuje na pokazie Chanel

Komentowanie jest wyłączone.