Peachy Printer, czyli nadchodzi najtańszy druk 3D na świecie

Peachy Printer, czyli nadchodzi najtańszy druk 3D na świecie

Wieść o ultra tanim drukowaniu w 3D gruchnęła już przed około dwoma laty. Portale poświęcone naszej ulubionej technologii rozpisywały się o pewnym Kanadyjczyku, który pochwalił się pracami nad Peachy Printer –  drukarką wykorzystującą SLA, której cena miała opiewać na zaledwie 100 dolarów. Potem nastała cisza, a ci najbardziej sceptyczni mogli święcić triumfy, powtarzając: „a mówiłem, że nic z tego nie będzie”. Sceptykom już dziękujemy.

Wiemy, że czekaliście długo i nie dziwi nas wasze zwątpienie, ale oto możemy dać wam już stuprocentową pewność – właśnie ukończyliśmy pracę nad tym, aby drukowanie SLA za jedyne 100 „zielonych” stało się faktem – powiedział Nathan Grayston , współzałożyciel projektu Rinnovated.

Z zatem mamy “The Peachy Printer Kit V1.0″.

Pionek szachowy powstały na Peachy Printer
O ile, to co ostatnimi dniami ujrzało światło dzienne jest w miarę bliskie swojemu prototypowi, to jednak nie obyło się bez pewnych modyfikacji. W pierwszej wersji dane do drukarki przekazywane były bowiem przy pomocy sygnału dźwiękowego. To dość nowatorskie rozwiązanie zostało jednak zastąpione zwykłym obwodem elektronicznym, aby ułatwić nabywcom montaż, zmniejszyć ryzyko ewentualnych usterek oraz zagwarantować najniższą cenę, co rzeczywiście się udało – podczas gdy wiele projektów „low cost” kończy się przerwaniem prac bądź też pompowaniem kosztów finalnego produktu, ten pozostaje wierny swojej pierwotnej obietnicy, proponując nabywcom maszynę za jedyne 100 dolarów. To rekordowo niska cena dla drukarki, biorąc pod uwagę chociażby technologię, której używa. Co ważne, pomysłodawcy zapewniają, że w przypadku Peachy niskie koszty są odwrotnie proporcjonalne do jakości uzyskanego wydruku.

Wydruk z Peachy Printer
Obecnie drukarka proponowana jest w zestawie, a już wkrótce ma być dostępna w wersji zmontowanej. Na razie nie znamy żadnych danych dotyczących obszaru roboczego, ale wiemy, że może on ulegać modyfikacji. Wydrukowanie kostki o objętości 2cm3 ma zajmować około 20 minut. Materiałem, z którym będą pracować użytkownicy Peachy, jest żywica, dostępna w 8 kolorach, które mogą być mieszane. Paleta barw jest zatem znacznie szersza.

Jeśli daliście się uwieść tej niedrogiej technologii, możecie zamówić drukarkę wprost ze strony producenta. Pierwsze drukarki mają trafić do swoich właścicieli już w lipcu.

Żródło: www.priximprimante3d.com

 Napisz do nas, a na organizowanych przez nas szkoleniach i warsztatach dowiesz się wszystkiego o druku 3D

Autor: Aleksandra Skimina
3 thoughts on “Peachy Printer, czyli nadchodzi najtańszy druk 3D na świecie

Komentowanie jest wyłączone.