Ozdoby świąteczne z drukarki 3D

Ozdoby świąteczne z drukarki 3D

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. Nie ma chyba większego znaczenia wiek metrykalny- jednakowo dorośli i dzieci- poddajemy się magii tego czasu. Osobiście nie znam osoby, która oparłaby się choćby dekorowaniu domu czy przystrajaniu choinki z dzieckiem. Pomocne okazują się także nowe technologie, w tym drukarki 3D, które pomagają urzeczywistnić nasze świąteczne projekty.

Okazuje się, że Bożonarodzeniowy pomysł dekorowania przy użyciu nowych technologii docenił także Prezydent Barack Obama wraz z Pierwszą Damą. W tym roku bowiem, po raz pierwszy w historii, zaprosili oni do współpracy twórców- innowatorów z całego kraju do „White House 3D-Printed Ornament Challenge!”. Konkurs, który rozstrzygnął się niespełna miesiąc temu, zapraszał twórców, artystów, projektantów, inżynierów oraz wszystkich zainteresowanych modelowaniem 3D i drukiem 3D do zaprojektowania świątecznych ozdób. Najpiękniejsze z nich mają rzecz jasna ozdobić wnętrza Białego Domu. 

Zawieszka z wizerunkiem ukochanego psa Prezydenckiej Pary http://www.whitehouse.gov/

Jak widać, technologia, która całkiem do niedawna była używana głównie do zastosowań przemysłowych, szturmem wdarła się na salony i pod strzechy, zdobywając rzesze odbiorców. Dzięki niej z powodzeniem można puścić wodze fantazji i zaprojektować coś naprawdę wyjątkowego. Także w warunkach domowych. Jedną z głównych korzyści wynikających z tej technologii jest to, że zmiany w projekcie mogą być dokonane szybko i naprawdę niedrogo. Spersonalizowana bombka np. z wizerunkiem ukochanej osoby czy zawieszka z inicjałami to nie tylko pomysł na dekorację własnego domu, ale także niepowtarzalny prezent dla bliskich.

W Rabbit Form także poddajemy się świątecznemu szaleństwu prototypowania ozdób choinkowych, dlatego chcielibyśmy się z Wami podzielić czymś wyjątkowym.

W załączeniu do artykułu znajdziecie pliki w formacie .STL, które będziecie mogli wydrukować i sprawić sobie lub komuś przyjemność:

Pobierz:  Bombowa bombka

bombowa bombka 3d

Autorzy: Piotr Wiklak i Magda Herbst

Pobierz: Świąteczna choinka

Choinka Świąteczna 3D

Plik .STL

Autor: Mariusz Idzikowski

 

Z naszej strony pragniemy także złożyć Wam najlepsze życzenia, spokojnych, radosnych Świąt w gronie Rodziny oraz spełnienia marzeń- tak w starym jak i nadchodzącym, 2015 roku. Dzięki Wam, to był naprawdę wyjątkowy dla nas rok wypełniony twórczymi, inspirującymi działaniami podczas wspólnych szkoleń i warsztatów z druku 3D. Dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna za możliwość spotkania i okazane zaufanie.

WESOŁYCH ŚWIĄT!

 

Autorzy: Milena Piskorz i Łukasz Brandt

 

 

Napisz do nas, a na organizowanych przez nas szkoleniach i warsztatach dowiesz się wszystkiego o druku 3D.

 Pasjonat nowoczesnych technologii i myśli twórczej. Projektant form przemysłowych i eksperymentator.


One thought on “Ozdoby świąteczne z drukarki 3D

Komentowanie jest wyłączone.