Open Bionics zebrał 4,6 mln funtów od inwestorów

Open Bionics zebrał 4,6 mln funtów od inwestorów

Open Bionics, brytyjski dostawca budżetowych, drukowanych protez 3D, zebrał 4,6 mln funtów od inwestorów, wśród których znajduje się zespół Formuły 1, Williams.

Założony w 2014 roku przez dyrektora generalnego Joela Gibbarda i dyrektora ds. Operacyjnych Samanthy Payne, Open Bionics, zyskał sławę dzięki opracowaniu nietypowych, bionicznych ramion. Firma wcześniej pozyskała fundusze z ramienia venture capital Disneya, a jej pierwszy, komercyjny produkt, Hero Arm, otrzymał licencje  Disney’a, Marvel’a i Pixar’a. Po zatwierdzeniu przez FDA i uzyskaniu oznakowania CE, Open Bionics otworzył rejestrację dla osób potrzebujących Hero Arm z obszaru Wielkiej Brytanii. W pełni zindywidualizowane wydruki protetyczne 3D mogą być wykonane tak, aby pasowały do ​​dzieci w wieku do ośmiu lat. Pozwalają jednocześnie dostosować bioniczne ramię tak, aby wyglądało jak fragment postaci z filmów o superbohaterach.

Zobacz także: Sukces Open Bionics: Hero Arm jest pierwszym, zatwierdzonym medycznie, bionicznym ramieniem 3D

Open Bionics zebrał 4,6 mln funtów od inwestorów

Zobacz także: Na Madagaskarze i Togo uruchomiono program testowy, zakładający dostawę protez 3D

Inwestycja Foresight Group została zrealizowana za pośrednictwem Funduszu Foresight Williams Technology EIS. Joel Gibbard, CEO, Open Bionics, mówi:  „Jesteśmy podekscytowani uzyskaniem wsparcia od Williams’a w zakresie skalowania naszego procesu produkcyjnego, gdy zaczniemy obsługiwać Stany Zjednoczone i inne rynki.”

Open Bionics zebrał 4,6 mln funtów od inwestorów 1

Andrew Bloxam, Starszy Menadżer ds. Inwestycji w Foresight, dodaje: „Strategia Funduszu polega na wspieraniu innowacyjnych, brytyjskich firm za pomocą przełomowych technologii. Open Bionics to doskonały przykład innowacji inżynieryjnych i przełomowych technologii, które mogą znacząco przyczynić się do wzrostu rynku. Czekamy na współpracę z zespołem zarządzającym, który rozwija swoją działalność i pomagają w komercjalizacji tej zmieniającej życie technologii. ”

 

Źródło: 3ders.org

 Nowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.