Open Bionics i Hanger Clinic wprowadzają bioniczne ramię „Hero Arm”na amerykański rynek

Open Bionics i Hanger Clinic wprowadzają bioniczne ramię „Hero Arm”na amerykański rynek

Open Bionics ogłosił w czwartek, że nawiązał współpracę z Hanger Clinic, aby promować drukowane 3D, bioniczne ramię „Hero Arm” po raz pierwszy w Stanach Zjednoczonych. Dotychczas, ta budżetowa wersja zatwierdzonej medycznie protezy 3D była dostępna tylko w Wielkiej Brytanii i we Francji.

Bioniczne ramię „Hero Arm” jest lekką i budżetową protezą mioelektryczną z funkcją wielozaciskową, opracowaną dla osób, które utraciły kończyny lub mają znaczne różnice pomiędzy nimi. Zaprojektowana z myślą o najmłodszych użytkownikach – w wieku już od 8 lat- proteza, waży mniej niż kilogram.

Zobacz także: Sukces Open Bionics: Hero Arm jest pierwszym, zatwierdzonym medycznie, bionicznym ramieniem 3D

„Hero Arm jest wyposażone w specjalne czujniki, które wykrywają ruchy mięśni, co oznacza, że ​​możesz bez wysiłku kontrolować swoją bioniczną rękę z intuicyjną, realistyczną precyzją”- powiedzieli przedstawiciele Open Bionics.

Zobacz także: Open Bionics zebrał 4,6 mln funtów od inwestorów

Pierwszymi, amerykańskimi odbiorcami „Hero Arm”są 14-letnia Meredith Gross i 12-letnia Arath Valentine Ruiz. Gross jest golfistką i siatkarką, która wcześniej używała typowo sportowych protez, ale teraz po raz pierwszy bada możliwości wykorzystania ramienia wieloczłonowego do codziennych zadań, takich jak wiązanie butów czy jazda na rowerze.

Open Bionics i Hanger Clinic wprowadzają bioniczne ramię "Hero Arm"na amerykański rynek 1

„Hero Arm otworzył zupełnie nowy świat dla Meredith”- powiedziała Jodi Gross, mama Meredith. „Odniosła sukces od chwili, gdy ją założyła i była w stanie robić rzeczy po raz pierwszy w życiu. To urządzenie pozwala ludziom takim jak Meredith mieć większą pewność siebie. ”

Valentine Ruiz również po raz pierwszy ma możliwość przetestowania protezy wielozaciskowej, zapewniając dostęp do zupełnie nowego świata możliwości, dzięki różnym konfiguracjom chwytania, jakie zapewnia technologia. Valentine jest teraz w stanie po raz pierwszy np. przewrócić strony w książce bez odkładania jej, używać jednocześnie widelca i noża podczas jedzenia czy trzymać i otwierać butelkę z wodą.

Open Bionics i Hanger Clinic wprowadzają bioniczne ramię "Hero Arm"na amerykański rynek

Bioniczne protezy mogą kosztować nawet do 60 000 funtów za sztukę. Drukowane 3D ramię projektu Open Bionics, zostało wprowadzone na rynek za ułamek tych kosztów – tj. około 5000 funtów. Co więcej, proces drukowania 3D i  montażu Hero Arm zajmuje około 40 godzin. Proteza jest dostępna w 3 rozmiarach i dotychczas jest najlżejszą, dostępną opcją. Dodatkowym atutem jest fakt, że dzieci mogą wybierać z szerokiej gamy wymiennych osłon, inspirowanych np. superbohaterami Marvela takimi jak Iron Man czy też innymi postaciami ze świata  „Gwiezdnych Wojen” lub „Krainy Lodu”.

 

Źródło: 3ders.org

 

 Nowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.