Omni 3D wkracza na globalny rynek z nową drukarką Factory 2.0

Omni 3D wkracza na globalny rynek z nową drukarką Factory 2.0

Najnowszy model drukarki Factory 2.0 od firmy Omni 3D to wedle zapowiedzi maszyna do zadań specjalnych. Wykorzystuje przyrostową technologię  druku FDM, która polega na warstwowym osadzaniu materiału termoplastycznego. Niby nic nowego. Spośród dostępnych metod, nadal jest to najtańszy sposób wytwarzania modeli 3D. Niskie koszty eksploatacyjne to tylko jeden z atutów podkreślanych przez poznańskiego producenta. Czym zatem chce zaskoczyć Omni 3D potencjalnych nabywców?

Pierwszą zauważalną cechą Factory 2.0 jest jej – wciąż nietypowy na polskim rynku – gabaryt. Mierzy ona bowiem 50 cm w każdej z osi. Taka powierzchnia daje pole do popisu tym, którzy nie lubią ciąć brył i bawić się w „szatkowanie” i klejenie modeli. Punkt dla Omni 3D. Oprócz zupełnie nowej i stabilnej konstrukcji wyposażona jest w duży (7- calowy), dotykowy  ekran bez konieczności podłączania jej do komputera. Zaopatrzona jest także w zestaw czujników monitorujących pracę urządzenia oraz kontrolujących  parametry, takie jak wilgotność w komorze druku czy temperatura. Zamknięta obudowa pozwala na utrzymanie stałej temperatury podczas wydruku, co umożliwia bezproblemowy druk wieloma materiałami.

 Factory-2_0-01Najwyższa możliwa jakość druku wynosi 40 mikrometrów, zaś idąc dalej za specyfikacją na stronie Omni 3D jest to także 100, 200 oraz 300 mikrometrów. Ponadto jest ona wyposażona w podgrzewany stolik (70 stopni C.), którego temperatura ma zostać osiągnięta w ciągu 5 min. Drukarka posiada w standardzie dwie głowice oraz dwa dodatkowe wejścia, które umożliwią rozbudowę drukarki o kolejne dwie w przyszłości. Temperatura otoczenia pracy wynosi od 15 do 32C [60-90 F].

glo

Factory 2.0 ma znaleźć swoje zastosowanie w przemyśle, medycynie i stomatologii, edukacji, projektowaniu odzieży, automatyce, produktach konsumenckich i elektronice oraz projektowaniu inżynieryjnym.

„Aktualnie pierwsze egzemplarze Factory 2.0 używane są do drukowania skrzydeł elektrowni wiatrowych, które staną wkrótce w Kalifornii, w Stanach Zjednoczonych. Firma sfinalizowała zamówienie na powyższe elektrownie na rzecz dwóch korporacji z listy Fortune500. Factory 2.0 będą także jeszcze w tym roku sprawdzane w branży motoryzacyjnej, gdzie zostaną wdrożone w łańcuch produkcyjny elementów wyposażenia samochodów znanej, niemieckiej marki” – jak głosi oficjalny komunikat Omni 3D.

 Napisz do nas, a na organizowanych przez nas szkoleniach i warsztatach dowiesz się wszystkiego o druku 3D

Autor: Milena Piskorz

Źródła: www.omni3d.com, www.3ders.orgNowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.