Olli, elektryczny pojazd drukowany 3D, który jeździ po uniwersyteckim kampusie

Olli, elektryczny pojazd drukowany 3D, który jeździ po uniwersyteckim kampusie

Olli jest elektrycznym pojazdem, zaprojektowanym przez Local Motors, start -up znany ze stworzenia pierwszego samochodu drukowanego 3D. Teraz, dzięki wsparciu Rady Rządowej rejonu Sacramento, dwa tego typu pojazdy będą jeździć po uniwersyteckim kampusie.

Olli jest w pełni autonomicznym autobusem elektrycznym o pojemności do ośmiu osób lub 612 kg. Elektryczny autobus może ładować się w 1,5 godziny i jeździć po drogach z prędkością ok. 40 km/h. Na początku zeszłego roku firma Local Motors otrzymała miliardowe dofinansowanie na rozwój tego zaawansowanego pojazdu elektrycznego. Teraz, przy wsparciu Rady Rządowej rejonu Sacramento, dwa pojazdy Olli będą jeździć w kampusie stanowym Sacramento od Moraga Way do pobliskiej Capistrano Hall. Będzie to 90 – dniowy okres próbny dla technologii, aby zobaczyć, jak radzi sobie w rzeczywistych sytuacjach. Po tym czasie pojazd zostanie przeniesiony do innego miasta na kolejne testy.

Zobacz także: Procter & Gamble współpracuje z Aether nad technologią druku 3D i sztuczną inteligencją

„Możliwości związane z wprowadzeniem tego typu technologii dla studentów są nieograniczone i wiem jak Olli może zainspirować naszych utalentowanych studentów i wykładowców.”- powiedział prezydent stanu Sacramento, Robert Nelsen.

Zobacz także: Czeski Deeptime prezentuje głośniki drukowane 3D z piasku

Olli, elektryczny pojazd drukowany 3D, który jeździ po uniwersyteckim kampusie automotive druk 3D w motoryzacji drukowane samochody pojazd

Części pojazdu, takie jak dolna część nadwozia i dach, są drukowane 3D. Daje to Local Motors swobodę dostosowania Olli do różnych środowisk i potrzeb. Na przykład w przypadku trasy w parku biznesowym można zbudować mniejsze Olli, natomiast w przypadku terminali lotniczych większą część pojazdu można wydrukować 3D. Olli jest wyposażony w skanery LiDAR 360 °, które monitorują otoczenie we wszystkich kierunkach. Co więcej, dla zwiększenia bezpieczeństwa, również sam pojazd jest monitorowany dodatkowo przez człowieka. Po stronie oprogramowania, wyposażony jest  w platformę IBM Watson IoT, która może odbierać pytania od pasażerów i wydawać zalecenia dotyczące lokalizacji, takie jak np. najbliższa kawiarnia czy restauracja.

 

 

Źródło: www.3dprintingindustry.com

 Nowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.