Przeciwsłoneczne okulary Bose AR są drukowane w 3D i wyglądają lepiej niż Google Glass

Przeciwsłoneczne okulary Bose AR są drukowane w 3D i wyglądają lepiej niż Google Glass

Firma Bose, która znana jest z produkcji sprzętu audio, opracowuje okulary  rozszerzające rzeczywistość (AR). Firma zademonstrowała wydrukowany w 3D prototyp, który może dostarczać informacje dźwiękowe o lokalnych atrakcjach. Tego lata produkt Bose AR zostanie wprowadzony do sprzedaży.

Zobacz: Zbiegowie nie mają gdzie uciec: Chińska policja rozpozna twarze podejrzanych za pomocą okularów AR

Koncepcja noszonych na co dzień okularów AR lub „inteligentnych okularów” jest interesująca: wyobraź sobie, że rozglądasz się wokół siebie i dostajesz aktualne cyfrowe informacje o wszystkim, co widzisz.

Przeciwsłoneczne okulary Bose AR są drukowanie w 3D wyglądaj lepiej niż Google Glass Augmented Reality druk 3D muzyka rozszerzona rzeczywistość USA 1

Nowy prototyp okularów przeciwsłonecznych firmy Bose być może nie jest tak zaawansowany technologicznie jak Google Glass, za to z pewnością jest o wiele bardziej dyskretny.

Prototyp drukowany w 3D, zaprezentowany podczas konferencji SXSW w USA, zawierał dwa, wąskie, wbudowane głośniki kierunkowe. Głośniki zapewniają dźwięk użytkownikowi, ale są prawie bezgłośne dla postronnego słuchacza. Oczywiście Firma Bose jest ekspertem jeśli chodzi o technologię audio, więc te małe głośniki są najwyższej jakości.

Jeśli chodzi o funkcjonalność AR, to wydrukowane w 3D okulary po prostu wymagają od użytkownika, aby spojrzał na dany punkt orientacyjny, a następnie dotknął ręką okularów.

Inteligentne okulary zbierają informacje dźwiękowe o określonej lokalizacji i dostarczają informacji takich jak recenzje restauracji.

Przeciwsłoneczne okulary Bose AR są drukowanie w 3D wyglądaj lepiej niż Google Glass Augmented Reality druk 3D muzyka rozszerzona rzeczywistość USA

Okulary rozszerzające rzeczywistość  z wbudowanym akcelerometrem, żyroskopem, GPS – dokładnie wiedzą, w którą stronę patrzysz. Czujniki te mogą być również używane do wydawania komend za pomocą gestów, takich jak kiwanie lub potrząsanie głową w celu zaakceptowania lub odrzucenia połączenia telefonicznego.

Bose ponoć inwestuje miliony dolarów w nową infrastrukturę do AR, zbierając informacje od firm takich jak Strava, TripAdvisor, TuneIn i Yelp, aby dostarczać aktualne informacje użytkownikom o lokalizacjach na całym świecie.

Zobacz: Rozszerzona rzeczywistość z klocków Lego sposobem na czyste miasta?

Okulary za pomocą Bluetooth będą kompatybilne z Siri i Asystentem Google. Dodatkowo mają się pojawić specjalne aplikacje od Bose AR. Między innymi mają mieć podobne funkcje jak Google Pixel Buds czyli tłumaczenie języków w czasie rzeczywistym.

„Bose AR to nowy rodzaj rozszerzonej rzeczywistości – stworzony dla każdego użytkowanika i każdego dnia” – powiedział John Gordon, wiceprezes działu Consumer Electronics Division w firmie Bose.

Autor: Łukasz Brandt

Źródło: 3ders. orgPasjonat nowoczesnych technologii i myśli twórczej. Projektant form przemysłowych i eksperymentator.


One thought on “Przeciwsłoneczne okulary Bose AR są drukowane w 3D i wyglądają lepiej niż Google Glass

Komentowanie jest wyłączone.