Odliczanie do VR Warsaw Day 2016. Start już 17 listopada

Odliczanie do VR Warsaw Day 2016. Start już 17 listopada

Już 17 listopada br. wielkie święto wirtualnej rzeczywistości – VR Warsaw Day 2016. To doskonała okazja, aby przekonać się, że technologia ta służyć może zacznie szerszemu gronu niż miłośnicy gier wideo.

O wirtualnej rzeczywistości jest coraz głośniej. Faktycznie na jej osiągnięcia cieszą się zwłaszcza wspomniani we wstępie gracze, ale kto się dowiadywał, ten już z pewnością wie, że zastosowania tej technologii sięgają o wiele dalej. VR świetnie poczyna sobie nie tylko w rozrywce, ale również w nauce i biznesie. I właśnie o tym wszystkim mają przekonać się uczestnicy warszawskiego wydarzenia.

VR Warsaw Day 2016 zagości we wnętrzach Warszawskiej Szkoły Filmowej i Kina Elektronik w Warszawie, gdzie odbędzie się część konferencyjna wydarzenia.

Odliczanie do VR Warsaw Day 2016. Start już 17 listopada konferencja VR VR Warsaw Day 2016 wirtualna rzeczywistość

VR Warsaw Day 2016 – konferencja

W części konferencyjnej głos zostanie oddany ekspertom. Zgromadzeni dowiedzą się m.in., jak VR zmieni naszą rzeczywistość i jakie przyniesie jej możliwości. Dyskutowane będzie hype wokół wirtualnej rzeczywistości, a także szanse, jakie daje ona producentom gier wideo, dostawcom sprzętu czy specom d marketingu. Swoje racje przedstawią również sceptycy, którzy odniosą się do barier i zagrożeń stojących na drodze rozwoju technologii VR.

Prelegenci

Wśród prelegentów zobaczymy m.in. Grzegorza Jabłońskiego z EVRYPLACE, który opowie, o nowych możliwościach, jakie wirtualna rzeczywistość otwiera przed rynkiem handlu nieruchomościami.

Krzysztof Hanusz, dyrektor działu VR MED firmy Tomorrow, przedstawi metody wykorzystywania VR w leczeniu zaburzeń lękowych. Czy to nowe narzędzie w rękach terapeutów to faktycznie wartość dodana i przełom w leczeniu.

Michał Staniszewski, CEO Plastic Studio, pochyli się nad problemami i wyzwaniami, z którymi muszą się borykać zarówno dostawcy sprzętu, contentu, jak i sami użytkownicy.

Z Marcinem Wiśniewskim z i3D zastanowimy się z kolei nad tym, jak świadomie wykorzystywać VR do realizacji założeń biznesowych.

To jednak tylko namiastka tego, co już 17 listopada będzie się dziać w Warszawie.

Afterparty

Po całodziennej burzy mózgów przyjdzie czas na rozrywkę. Organizatorzy zapraszają uczestników konferencji do niezwykłego salonu gier i centrum rozrywki opartej na urządzeniach przenoszących gości w rzeczywistość wirtualną. Niestety wstęp został zarezerwowany wyłącznie dla posiadaczy kart wstępu VIP.

Organizatorem wydarzenia jest Idea Ahead, wydawca magazynu PIXEL oraz bloga RETAIL360.PL. Partnerem Strategicznym – Warszawska Szkoła Filmowa. Partnerem Platynowym wydarzenia jest Immersion – jedna z pierwszych na świecie firm wyspecjalizowanych w implementacji wirtualnej rzeczywistości w biznesie.

EXPO

W hallu głównym Warszawskiej Szkoły Filmowej zaprezentują się innowacyjne firmy dostarczające sprzęt, oprogramowanie i content oparty o wirtualną rzeczywistość. Goście zapoznają się z najnowszymi rozwiązaniami, których funkcjonalność będą mogli sprawdzić na różnych platformach sprzętowych.

Atrakcji przewidziano bez liku, jak chociażby na stoisku Immersion, gdzie zwiedzający na własne oczy przekonają się o mnogości zastosowań aplikacji VR. W planie m.in.:

  • wędrówka po organizmie człowieka stworzoną dla firmy Bayer – HTC Vive
  • video 360 prezentujące Warszawę oraz mecz Polska-Islandia w eliminacjach do Euro 2016 – Samsung Gear VR
  • prezentacja systemu grzewczego firmy Danfoss – Oculus.
  • wizualizacja biurowców oraz budynków mieszkaniowych.

Będzie moża również zobaczyć:

11thdimension.pl ; alice-vr.com ; ansharstudios.com ;

berrylife.pl ; www.blooberteam.com ; bound.playstation.com ;

cardboardy.pl ; www.chernobylvrproject.com ; www.curiouselement.com

davincivr.com ; de-profundis.pl ; digitalwanderer.pl ;

www.fream.pl ; www.pkin.pl/horyzont-historii-vrpkin-vrwarsaw/

www.thehouseoffables.com ; www.hyperbook.pl ; www.ingame.waw.pl

inspiria.space ; klabater.com ; microsoft-hololens ; www.mythicowl.com

playstation-vr ;  raster.eu ; senfino.com

setapp.pl ; www.superheroes.pl ; www.thefarm51.com

timetec.pl ; www.tomorrow.pro ; www.touch-the-game.com

tralabum.pl ; www.storm-vr.com ; vrec.pl

vrizzmo.com ; worldofvr.eu ; workroomagency.com

 

Zainteresowani? Po więcej szczegółów udajcie się na vrwarsawday.com

 

Odliczanie do VR Warsaw Day 2016
Strona wydarzenia na Facebooku.

Autor: Aleksandra Skimina