Obraz w jakości 8K? Apple przygotowuje autonomiczne gogle do VR/AR

Obraz w jakości 8K? Apple przygotowuje autonomiczne gogle do VR/AR

Od dłuższego czasu wiele mówi się na temat wirtualnej rzeczywistości oraz rzeczywistości rozszerzonej. W niedalekiej przyszłości do wyścigu o miano najlepszego sprzętu VR/AR dołączy nie kto inny jak firma Apple, która obecnie prowadzi zaawansowane prace nad autonomicznymi okularami VR/AR. Potencjalni użytkownicy muszą wykazać się jednak pewną dozą cierpliwości – bowiem jak donosi serwis CNet-  prawdopodobnie pojawią się na rynku w 2020 roku.

Według informacji opublikowanych przez Bloomberg, Apple chce stworzyć urządzenie, które zmieni świat AR, tak jak iPhone zmienił świat w 2007 roku. Firma pracuje nad rozwiązaniami z zakresu AR i VR już od kilku lat, zaś jego przedsmak można było poczuć  przy okazji premiery iOS 11, gdzie dodano wsparcie dla ARKit.

Zobacz także: Rewolucja w e-commerce? Rozszerzona rzeczywistość jako nowy kanał sprzedaży internetowej

Źródło: uploadvr.com

Dane na temat zestawu słuchawkowego są bardzo ograniczone, a CNET cytuje tylko jedno źródło w swoim raporcie. Opisuje on wymarzone słuchawki z technologią, która do tej pory nie istnieje na rynku. CNET mówi, że dla każdego oka pojawi się ekran 8K, który wydaje się ambitny, biorąc pod uwagę, że najlepsze zestawy słuchawkowe VR na rynku ledwie osiągają 4K na oko. Zestaw słuchawkowy będzie wyposażony w kamery wykrywające otoczenie. Podobno ma łączyć się z dedykowaną skrzynką za pośrednictwem szybkiej, bezprzewodowej technologii o nazwie WiGig 60 GHz. Skrzynka będzie zasilana przez 5-nanometrowy, zastrzeżony procesor Apple – jak donosi anonimowe źródło CNET. Obecny procesor Bionic A11 firmy Apple w telefonie iPhone X wykorzystuje konstrukcję 10-nanometrową, więc wykorzystałby on jeszcze niewydany chip.

Zobacz także: Firefox wypuszcza nową wersję przeglądarki dla wirtualnej rzeczywistości. Poznajcie Firefox Reality!

Jeśli można zaufać powyższemu raportowi, dzięki zastosowaniu nowych technologii Apple będzie w stanie wyprodukować całkowicie bezprzewodowy zestaw słuchawkowy, aby rozwiązać bieżący problem rynku wirtualnego, polegający na posiadaniu zbyt wielu przewodów. Firma rozwija swój zestaw słuchawkowy pod kryptonimem T280.

 

Autor: Milena Piskorz

Źródło: theverge.com

 

 Nowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.


One thought on “Obraz w jakości 8K? Apple przygotowuje autonomiczne gogle do VR/AR

Komentowanie jest wyłączone.