ZMorph wypuszcza nowy, udoskonalony model uniwersalnej drukarki 3D. Fabrykator 3D w wersji 2.0.S swoją premierę miał na tegorocznym EuroMold.
Ostatnio wiele się słyszy o polskiej firmie ZMorph, produkującej drukarki 3D. Oprócz udostępnienia niedawno Voxelizera 1.0, który oferuje niskobudżetowe narzędzia modelowania 3D dla medycyny, zespół ZMorph rozszerzył również swoją działalność na wiele krajów europejskich oraz USA i otworzył nowy salon w Holandii. A teraz pojawia się kolejna wiadomość, dosłownie sprzed kilku dni, o zaprezentowaniu na targach EuroMold ich ulepszonego, flagowego sprzętu.
To, co świadczy o wyjątkowości maszyny ZMorph i przez co cieszy się ona dużą popularnością, to przede wszystkim jej uniwersalność. Fabrykator ten to drukarka 3D drukująca metodą FFF , frezarka i maszyna do cięcia laserem, druk ceramiką i czekoladą w jednym! Ponadto zapewnia wysokiej jakości wydruki.
Nowy, udoskonalony model ma w całości usztywnioną, metalową ramę i metalowy zacisk na radełku oraz wzmocnione i bezpieczniejsze mocowanie kabla zasilającego. Zabiegi te znacząco poprawiły wytrzymałość i stabilność sprzętu. Ponadto zastosowano naciąg na osi Y, zwiększono dokładność pozycjonowania osi Z do 0,001 mm oraz zrezygnowano ze sprzęgieł. Dodatkowo przyspieszony został proces druku do prędkości 120 mm/s. Wygląd i firmware fabrykatora 3D został przeprojektowany, dzięki czemu zachęca on swoim designem, a panel jest bardziej intuicyjny w obsłudze i przyjazny dla użytkownika. Drukarka 3D dostępna jest w wielu kolorach: czarnym, niebieskim, zielonym, czerwonym, białym oraz żółtym.
- Zastąpiono plastikowy zacisk na radełku nowym, metalowym, bardziej solidnym
- Wzmocnione wejście do kabla zasilającego
- Zrezygnowano ze sprzęgła na osi Z
- Łatwiejszy w obsłudze i przyjazny dla użytkownika panel sterujący
Ciekawostką jest możliwość domontowania kamery cyfrowej na specjalnej szynie do tworzenia ruchomych, poklatkowych filmików (time lapse). Oprócz wejścia USB i karty SD, nowy ZMorph ma możliwość połączenia się z komputerem przez kabel ethernet.
Jeśli chcielibyście nabyć drukarkę Zmorph 2.0.S lub uzyskać więcej informacji związanych z jej specyfikacją, zapraszamy do kierowania zapytań na adres mailowy: info@rabbitform.pl
Autor: Łukasz Brandt
Łukasz Brandt – pasjonat nowoczesnych technologii i myśli twórczej. Współtwórca pracowni Rabbit Form, specjalizującej się w szkoleniach i usługach związanych z drukiem 3D. Od 2013 roku prowadzi regularne szkolenia uczące ludzi efektywnego wykorzystania druku 3D. Z zamiłowania programista i projektant interfejsów. Absolwent Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Projektant form przemysłowych i eksperymentator.
One thought on “Nowy, ulepszony model fabrykatora 3D ZMorph 2.0.S”