Nowy Raise3D Pro2 z podwójnym ekstruderem a Flexible Manufacturing

Nowy Raise3D Pro2 z podwójnym ekstruderem a Flexible Manufacturing

Amerykański producent drukarek 3D, Raise3D z siedzibą w Kalifornii, wprowadza w tym roku na rynek serię Pro2 z podwójnym ekstruderem. Jest to modernizacja uznanej serii N2, niezależnie uważanej za jedną z najlepszych drukarek 3D na rynku w 2018 roku, zarówno przez Hub 3D, jak i Make Magazine.

„Branża potrzebuje elastycznego systemu produkcyjnego”, mówi prezes Raise3D, Edward Feng, „aby łatwo dostosować się do różnych i zmieniających się wymagań, takich jak projekt, materiały, kolor, objętość, lokalizacja produkcji lub integracja z innymi systemami”.

Zobacz także: Nowa wersja wielkoformatowej drukarki 3D, Beast V2, drukuje synchronicznie. Trwa kampania na Kickstarterze.

Co to jest Raise3D Flexible Manufacturing?

Flexible Manufacturing, (elastyczne wytwarzanie) definiuje się przez utworzenie zakładów produkcyjnych o wartości poniżej 100 000 USD, które sprzedają dostosowane produkty w partiach od 1 do 1000. W przypadku Raise3D, te mikrozakłady zasilane są przez stacjonarne drukarki 3D FDM, obsługiwane przez własne oprogramowanie i serwis usług.

W przeciwieństwie do tradycyjnej produkcji, sama produkcja dodatków przemysłowych generuje znaczne oszczędności w zakresie wyposażenia, konfiguracji, pierwszej, małej produkcji seryjnej. Zwiększa szybkość prototypowania i rozwoju produktu oraz wynikający z niego czas wprowadzenia produktu na rynek. Daje on również producentom swobodę masowej personalizacji swoich produktów. Flexible Manufacturing przenosi główne zalety produkcji dodatków przemysłowych na wyższy poziom.

Zobacz także: Nowa drukarka 3D do betonu, która może wydrukować bungalow w 8 godzin

Raise3D Pro2 jest dostępna w wysokości 3 999 USD, podczas gdy przemysłowe maszyny FDM mogą kosztować od 6000 do 750 000 USD. Sprzęt – jak twierdzi producent – jest również lepiej dostosowany do produkcji w małych partiach niż ich niektóre, przemysłowe odpowiedniki.

Elastyczna produkcja jest łatwa do nauczenia się, obsługi, konserwacji i aktualizacji, dzięki czemu jest świetnym rozwiązaniem dla profesjonalistów poszukujących szybkiego czasu instalacji i dla wszystkich nowicjuszy w tej technologii.

Aby ułatwić konfigurację elastycznej produkcji, Raise3D ma zacząć oferować usługi doradcze do końca trzeciego kwartału 2018 roku. Do końca roku firma ma nadzieję opracować gotowe do dostosowania oferty dla kluczowych pionów w branży, w tym obszarów: medycznego, dentystycznego i motoryzacyjnego.

 

Autor: Milena Piskorz

Źródło: 3dprintingindustry.com; raise3d.com



Nowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.