Nowość od Microsoftu – Paint 3D

Nowość od Microsoftu – Paint 3D

Każdy z nas zna poczciwego painta. Program służący do rysowania czy prostego przerabiania zdjęć i grafik, znany jest pokoleniom użytkowników tradycyjnych pecetów. Potentat branży technologicznej – firma Microsoft, dostrzegając ogromną  (i ciągle rosnącą) popularność technologii 3D postanowiła wprowadzić nowszą wersję swoje oprogramowania – Paint 3D.

Tego jeszcze nie było! Połączenie druku 3D i technologii VR

Do czego to służy?

Jak pewnie łatwo się domyśleć, nowość od Microsoftu to narzędzie dające możliwość “rysowania” w 3D. Potencjalni użytkownicy, a zwłaszcza dzieci, znajdą w nim mnóstwo zabawnych i wciągających elementów. Będą mogli zaprojektować własne obiekty 3D, zmieniać ich kolor, teksturę, układ, czy kształty, a następnie dzielić się swoimi pracami np. za pośrednictwem social mediów (Facebooka, Twittera itp.). Jak twierdzą twórcy programu – rysowanie za jego pomocą jest naprawdę proste.

Narzędzie dla każdego

3D Paint, podobnie jak swój protoplasta w wersji 2D jest bardzo prostym narzędziem, które stworzono z myślą o okazjonalnych użytkownikach lub osobach początkujących. Profesjonaliści raczej nie skorzystają z tej propozycji, wybierając znacznie bardziej rozbudowane programy.

SolidWorks Apps for Kids – modelowanie 3D dla dzieci

To fajna aplikacja dla dzieci, czy osób, które po prostu chcą się pobawić technologią 3D. Z pewnością pozwoli ono bardziej spopularyzować tę dziedzinę zwłaszcza w kręgach, gdzie do tej pory była ona nieznana.

Szansa na lepszą edukację

Dodatkowo, niektórzy w Paint 3D upatrują szansę na rozwój edukacji nowych technologii. Dzieci on najmłodszych lat bowiem mogą uczyć się projektowania. A kto wie, może najnowsza produkcja Microsoftu przyczyni się do powstania nowego pokolenia inżynierów. Oby :).

Źródło: 3dexter.comProfesjonalnym copywriter i marketingowiec z ogromnym zamiłowaniem do tworzenia dobrego contentu, tekstów sprzedażowych oraz e-mail marketingu. Po godzinach maniak, nowych technologii i pro-wrestlingu (tak, tak - wiem, że jest udawany) :)