Nowe zestawy edukacyjne 3Doodler dla szkół

Nowe zestawy edukacyjne 3Doodler dla szkół

3Doodler, pionierska marka jednej z pierwszych i najbardziej udanych linii ręcznych długopisów 3D, ogłosiła niedawno wprowadzenie nowych zestawów edukacyjnych. Zestawy te mają na celu inspirowanie i wspieranie kreatywności dzieci i młodzieży, którzy zaczynają swoją przygodę z projektowaniem 3D.

Firma Toy WobbleWorks powstała w 2010 roku i jako pierwsza wprowadziła na rynek swój długopis do druku 3D, 3Doodler, promując swój pomysł na Kickstarterze w 2013 r. Teraz wyda trzy oddzielne zestawy, które mają pomóc nauczycielom w prowadzeniu zajęć z druku 3D. Dostępny jest pakiet „Start Learning Pack” dla młodszych dzieci, zestaw „Create + Learning Pack” dla starszych dzieci oraz zestaw „Teacher Experience” dla nauczycieli, którzy chcą wypróbować zestawy przed zakupem.

Wyjątkowy długopis 3D działający w technologii SLA

3Doodler pozwala użytkownikom narysować trójwymiarowe kształty i struktury w powietrzu, umożliwiając zabawę z ręczną drukarką 3D bez skomplikowanej pracy projektowej i długiego czasu produkcji. Zestaw edukacyjny „Start Learning Pack Kit” jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Zestaw zawiera DoodlePady, DoodleBlocks, kolorowy filament i całą gamę akcesoriów dla nauczycieli, w tym plany lekcji i przewodniki wraz z instrukcją obsługi.

Zestaw 3Doodler Create + Learning Pack jest przeznaczony dla dzieci od 14 lat i ma podobne zasoby, ale z bardziej zaawansowanymi pisakami Create +. Oba zestawy występują w dwóch różnych rozmiarach, jeden dla grupy o liczebności do 12 osób i jeden dla maksymalnie 24 osób. Ceny zastawów wahają się od 349 USD do 1199 USD.

Zestaw Teacher Experience jest przeznaczony dla nauczycieli, którzy chcą zapoznać się z możliwościami 3Doodler, przed zakupem pełnego zestawu. Taki zestaw startowy zawiera długopis 3D, filament, skrócone plany lekcji i materiały szkolne. Zestawy te są dostępne w cenie 29 USD lub 59 USD, w zależności od rozmiaru.

Autor: Milena Piskorz

Źródło: 3ders org

 Nowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.