Nowe Bugatti Divo z elementami drukowanymi 3D

Nowe Bugatti Divo z elementami drukowanymi 3D

Bugatti Automobiles, francuski producent luksusowych samochodów i filia Volkswagen AG, zaprezentowali na ekskluzywnej imprezie motoryzacyjnej ” The Quail: A Motorsports Gathering” w Monterey w Kalifornii swoje najnowsze auto, Divo.

Divo zawdzięcza swoją nazwę ku czci francuskiego kierowcy wyścigowego i dwukrotnego zwycięzcy Targa Florio, Alberta Divo, który wygrał wiele wyścigów w Bugatti Typu 35. Ten superszybki samochód wyposażony jest w tylne światła z elementami drukowanymi 3D i jest dostosowany do zwinności, zwrotności i optymalnej wydajności na krętych drogach. Aerodynamika modelu została dokładnie dopracowana, zaś ustawienia zawieszenia i podwozia zostały zmodyfikowane.

Zobacz także: Szybkie prototypowanie według BMW. Gigant otwiera kampus produkcji addytywnej w 2019 r

Nowe Bugatti Divo z elementami drukowanymi 3D druk 3D w biznesie druk 3D w motoryzacji 2

W rezultacie nowe Bugatti jest o 35 kilogramów lżejsze niż standardowy Chiron. Na początku tego roku Bugatti osiągnął znaczący kamień milowy, dzięki opracowaniu pierwszego na świecie zacisku hamulcowego w wersji drukowanej 3D dla Chiron.

Zobacz także: Główny projektant Mini omawia przyszłość druku 3D w branży motoryzacyjnej

Nowe Bugatti Divo z elementami drukowanymi 3D druk 3D w biznesie druk 3D w motoryzacji 1

Aerodynamika Divo generuje 452 kilogramy siły docisku, 90 kg (198 funtów) więcej niż standardowy Chiron. „Divo ma znacznie wyższą wydajność pod względem przyspieszenia poprzecznego, zwinności i pokonywania zakrętów. Jest zrobiony z myślą o zakrętach „- stwierdził Winkelmann.

Nowe Bugatti Divo z elementami drukowanymi 3D druk 3D w biznesie druk 3D w motoryzacji 4

Wyposażony w kultowy, 8 – litrowy silnik W16 Bugatti o mocy 1500 KM, maksymalna prędkość najnowszego modelu jest „ograniczona” do 380 km / h (236 mph). Według firmy, auto to może okrążyć tor Nardò w południowych Włoszech o osiem sekund szybciej niż Chiron.

Nowe Bugatti Divo z elementami drukowanymi 3D druk 3D w biznesie druk 3D w motoryzacji

Najnowszy model zawiera trzy kluczowe elementy innych klasycznych samochodów marki Bugatti: przednią maskownicę w kształcie podkowy, typową linię podpisu Bugatti po stronie pojazdu oraz charakterystyczną „płetwę”, która określa wzdłużną oś samochodu, patrząc od góry.

Nowe Bugatti Divo z elementami drukowanymi 3D druk 3D w biznesie druk 3D w motoryzacji 3

Po debiucie z udziałem garstki wybranych klientów Chiron, limitowana seria produkcyjna Bugatti Divo z 40 pojazdami wyprzedała się. Koszt auta wynosił 5 mln Euro.

 

Źródło: 3ders.org

 

 

 Nowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.