Nowa wersja wielkoformatowej drukarki 3D, Beast V2, drukuje synchronicznie. Trwa kampania na Kickstarterze.

Nowa wersja wielkoformatowej drukarki 3D, Beast V2, drukuje synchronicznie. Trwa kampania na Kickstarterze.

Kolejna wersja wielkoformatowej drukarki 3D, drukującej synchronicznie, zbiera zamówienia na Kickstarterze. Tak jak poprzednie wersje Bestii, Beast V2 ma opcje druku synchronicznego. Cultivate3D zachęca do wsparcia swojej nowej kampanii.

Nowa drukarka 3D do produkcji seryjnej – prosto od Blackbelt

Ogromne pole druku 3D

Z pewnością pole pracy Bestii jest duże. Twórcy zakładają, że maszyna będzie miała pół metra pola roboczego w każdej osi. Twórcy powiększyli pole robocze maszyny o prawie 20% objętości w stosunku do jej wcześniejszej wersji. Nowa The Beast V2 ma mieć pole druku 3D o wymiarach  490 x 500 x 670 mm.

Oznacza to, że możesz na przykład wydrukować całe krzesło w jednym kawałku, zeskanować i wydrukować sylwetkę małego dziecka lub drukować w 3D masywne rzeźby. Nowa wersja powinna zmieścić także zbroję ( cosplay ) drukowaną w 3D w jednym kawałku lub gorset ortopedyczny.

Synchroniczny druk 3D

Beast V2 ma możliwość równoczesnego drukowania 4 identycznych obiektów lub grup obiektów. Umożliwi to produkcję seryjną na małą skalę za ułamek kosztów 4 pojedynczych drukarek 3D. Czterokrotny Druk synchroniczny w połączeniu z systemem Bowdena oznacza, że „The Beast” jest w stanie drukować serie modeli 3D kilka razy szybciej niż inne drukarki 3D FFF (filamentowe). Prędkość drukowania można zwiększyć jeszcze bardziej, zmieniając na większą dyszę.

Bestia w wersji 2 - wielkoformatowa drukarka 3D - Czy jest piękna?

Synchroniczna drukarka 3D – Beast V1.2 – cztery głowice drukują jednocześnie

Bestia w wersji 2 - wielkoformatowa drukarka 3D - Czy jest piękna? 1

Synchroniczna drukarka 3D – Beast V2 – dwie głowice drukują jednocześnie

Zastosowania wielu głowic w drukarce 3D

Drukowanie w dwóch kolorach – Demonstracyjne i estetyczne modele produktów, możliwe jest nawet stosowanie przezroczystych i nieprzejrzystych materiałów na tym samym przedmiocie.

Multi Materiałowe drukowanie 3D – Wyjątkowo funkcjonalne obiekty dzięki zastosowaniu różnych materiałów, np. sztywne i elastyczne materiały łączone w celu tworzenia elastycznych połączeń

Materiały pomocnicze i podpory – Drukowanie skomplikowanych projektów przy użyciu materiałów pomocniczych WATER SOLUBLE. Beast V2 ma również możliwość używania 4 hot endów i ekstruderów do drukowania jednocześnie 4 tych samych zadań (jednego obiektu lub całego zestawu obiektów). Drukując w tym samym czasie, skutecznie redukuje się czas oczekiwania i produkcji. W tej konfiguracji można również stosować różne kolory i materiały na każdym ekstruderze.

Beast V1 wyglądała raczej skromnie jeśli chodzi o estetykę i wykończenie w porównaniu do innych podobnych gabarytem maszyn.

Powstanie Beast V2 jest wynikiem 3-letnich badań i rozwoju opartym na poprzedniej, udanej drukarce Beast V1 i V1.2. Czy Beast V2 wygląda dużo lepiej?

 

Nowa wersja wielkoformatowej drukarki 3D, Beast V2, drukuje synchronicznie. Trwa kampania na Kickstarterze. druk 3D drukarka 3D Kickstarter Multi-color 3D produkcja seryjna wielkoformatowe drukarki 3D złóż własną drukarkę 3D

Zamiast dodawać nowe elementy do naszego starego projektu, zdobyliśmy opinie i doświadczenie zgromadzone w ciągu ostatnich 2 lat. Całkowicie przeprojektowaliśmy naszą wielkoformatową drukarkę 3D od podstaw z dużo większą dokładnością, niezawodnością i łatwością użytkowania. – Cultivate3D

WŁAŚCIWOŚCI I DANE TECHNICZNE THE BEAST V2

Pole robocze: 500 x 490 x 690 mm, 19,6 x 19,3 x 27,1 cala

Podgrzewana platforma: do 120 stopni celciusza

Jakość druku/rozdzielczość: 100 – 800 mikronów

Kompatybilność materiałów: Wszystkie materiały do 300 stopni Celsiusza

Prędkość ruchu: Do 250 mm / s

Prezycja XYZ: 6,25, 6,25, 1,25 mikrona

Rozmiary dostępnych dysz:0,15 mm – 1,2 mm

Opcje sterowania: karty SD i połączenie USB

Auto poziomowanie: czujnik poziomowania

Gabaryty maszyny: 755 x 755 x 1080 mm

Modyfikowalna konstrukcja: Łatwa do modyfikowania / konfigurowalna

Bestia V2 ma kosztować ponad 2500 USD w wersji jednogłowicowej. Wersja wielogłowicowa Beast V2 to wydatek rzędu ponad 3000 USD.
Kampania na portalu Kickstarter kończy się 26 kwietnia 2018.

Źródło: KickstarterPasjonat nowoczesnych technologii i myśli twórczej. Projektant form przemysłowych i eksperymentator.