Nowa propozycja książkowa Wydawnictwa PWN: „Druk 3D/AM. Zastosowania oraz skutki społeczne i gospodarcze.”

Nowa propozycja książkowa Wydawnictwa PWN: „Druk 3D/AM. Zastosowania oraz skutki społeczne i gospodarcze.”

Na rynku wydawniczym ukazała się właśnie nowa, bardzo interesująca pozycja książkowa pt. „DRUK 3D/AM. Zastosowania oraz skutki społeczne i gospodarcze”, wydana przez Wydawnictwo PWN. Jej autorką jest Prof. dr hab. Helena Dodziuk, Profesor – Senior w Instytucie Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk. Sprawdźcie, czego będziecie mogli się dowiedzieć z tej publikacji.

Druk 3D to tzw. wytwarzanie przyrostowe, po angielsku Additive Manufacturing, w skrócie – AM. Ten ostatni termin stosuje się obecnie głównie do wytwarzania przemysłowego. Publikacja w sposób kompleksowy przedstawi najnowocześniejszą wiedzę o zastosowaniu tej technologii, która zresztą ma już od dawna praktyczne zastosowanie (na świecie i w Polsce).

W książce tej – unikalnym przewodniku po zastosowaniu druku 3D/AM w przemyśle, medycynie, sztuce i nie tylko – czytelnik będzie miał niezwykłą okazję do zapoznania się z tą najnowszą technologią wytwarzania, zmieniającą przemysł, i w coraz większym stopniu życie codzienne. Jest on częścią trzeciej (czwartej?) rewolucji przemysłowej, druk 3D/AM odgrywa również istotną rolę w Polsce. Autorka książki, Prof. dr hab. Helena Dodziuk jest Profesorem – Seniorem w Instytucie Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk. Od lat zajmuje się tematyką technologii druku 3D. Jest autorką i redaktorką kilku monografii i ponad 100 artykułów naukowych i popularnonaukowych oraz wykładów ; członkinią Komitetu Redakcyjnego International Journal of Pharmacology. Ponad to jest popularyzatorką nauki, zafascynowaną drukiem 3D (od lat uczestniczy w wielu ważnych konferencjach na ten temat w Polsce i na świecie).

Nowa propozycja książkowa Wydawnictwa PWN: "Druk 3D/AM. Zastosowania oraz skutki społeczne i gospodarcze"

W książce pt. „DRUK 3D/AM. Zastosowania oraz skutki społeczne i gospodarcze”, czytelnik będzie miał okazję przeczytać przykładowo o:

-zaletach i wadach technologii 3DP,
-walce firm, które chcą na tej technologii zarabiać z entuzjastami, którzy uważają, że (podobnie jak internet) dostęp do informacji o niej powinien być bezpłatny.
-stronach internetowych z bezpłatnymi (i/lub płatnymi) wzorami do wydrukowania.
-licznych zastosowaniach tej technologii – np. w medycynie, przemyśle lotniczym, kosmicznym, motoryzacyjnym, spożywczym, etc.,
-implikacjach związanych z upowszechnianiem się tej metody druku dla edukacji, ekologii czy popytu na pracę;
-fascynujących projektach artystycznych wykorzystujących druk 3D;
-skomplikowanej sytuacji prawnej w tej dziedzinie;
-skutkach gospodarczych i społecznych druku 3D/AM.

Publikacja kierowana jest zarówno do uczniów i studentów materiałoznawstwa, medycyny czy szkół plastycznych, ale także do inżynierów, prawników, fascynatów nowinek technicznych, zainteresowanych implikacjami tej technologii dla społeczeństwa XXI w., a także do każdego, kto zamierza kupić w przyszłości drukarkę 3D.

Książka dostępna jest w księgarniach stacjonarnych oraz online na stronie Wydawnictwa PWN pod adresem: https://ksiegarnia.pwn.pl/DRUK-3D-AM,778929469,p.html

 

Rabbit Form jest oficjalnym patronem książki „Druk 3D/AM. Zastosowania oraz skutki społeczne i gospodarcze”

 

 

Źródło: Materiały prasowe Wydawnictwa PWNNowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.