Nowa odsłona technologii LCD w wydaniu firmy 3D Currax Solutions

Nowa odsłona technologii LCD w wydaniu firmy 3D Currax Solutions

Tegoroczny RAPID + TCT w Fort Worth w Teksasie jest wiodącą konferencją dla amerykańskich producentów technologii i naukowców w Ameryce Północnej. To właśnie tutaj wielu kluczowych graczy, drukujących 3D, prezentuje swoje najnowsze dokonania. Dużo szumu powstało ostatnio wokół jednego, względnego nowicjusza w świecie druku3D – 3D Currax Solutions i zastosowania przez nich technologii LCD.

3D Currax z siedzibą w Kelowna w Kanadzie, obecnie rozbudowuje swoją bazę w USA w Buffalo. Firma została założona w 2015 roku przez CEO, Barry Mills’a. Skupia się na rozwoju zaawansowanych systemów druku 3D, które są w stanie uzyskać wyższe prędkości produkcji, niż te, oferowane przez konwencjonalne systemy formowania wtryskowego. Ten nowy, krótszy czas produkcji może zrewolucjonizować przemysł oparty na szybko zmieniających się technologiach, takich jak motoryzacja, przemysł zabawkarski czy opieka zdrowotna.

Zobacz także: MELD 3D, pierwsza w historii drukarka 3D do metalu bez konieczności topienia

Jedną z głównych cech systemów druku 3D Currax 3D jest opatentowana technologia LCD. Używając panelu LCD jako maski dynamicznej, światło ultrafioletowe każdego pojedynczego piksela może być doskonale kontrolowane, co prowadzi do lepszej rozdzielczości druku. Może to również wyeliminować zniekształcenia, które często mogą wystąpić, gdy technologia druku 3D SLA / DLP / SLS jest skalowana do większych komór, co jest jednym z głównych problemów, z którymi obecnie boryka się przemysł.

Zobacz także: Koala, niesamowita drukarka 3D, która wspina się po wydrukowanych strukturach, tworząc nieograniczone w osi Z obiekty

Kolejnym, kluczowym elementem drukarek 3D Currax jest technologia React1. To system opracowany w celu umożliwienia samoczynnej optymalizacji drukarek w oparciu o feedback sprzętowy, który otrzymują w czasie rzeczywistym. Drastycznie zmniejsza to czas cyklu warstwy i poprawia prędkość drukowania. Firma opracowała również zautomatyzowany i konfigurowalny system modułowy do późniejszej obróbki części.

3D Currax oferuje różne systemy druku 3D, które są dostosowane do konkretnych aplikacji. Maszyna MRK III ma maksymalną objętość konstrukcyjną 8,265 cali sześciennych (0.135 m³) i jest idealna do zastosowań medycznych, stomatologicznych i edukacyjnych. Na większą skalę MRK X ma maksymalną pojemność konstrukcyjną wynoszącą 159,409 cali sześciennych (2,61 m³) i obecnie jest gotowy do przejęcia części rynku produkcji masowych tworzyw sztucznych z wtryskarek.

Według Grimma, prezesa działu marketingu i doradztwa TA Grimm & Associates:

„Firma 3D Currax opracowała technologię, która przyspieszy produkcję (…) połączono zaawansowany druk 3D, niestandardową robotykę, sztuczną inteligencję, uczenie maszynowe (…) W końcu zaprojektowali kompleksowy system, który nie wymaga interakcji z człowiekiem. „

Autor: Milena Piskorz

Źródło: 3ders.org; 3D Currax Solutions


 

 

 

 

 Nowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.