Nowa drukarka 3D do produkcji seryjnej – prosto od Blackbelt

Nowa drukarka 3D do produkcji seryjnej – prosto od Blackbelt

Firma Blackbelt zapowiedziała wypuszczenie na rynek najnowszej drukarki, która posiadać będzie aż 3 głowice drukujące. Natomiast materiał aplikowany będzie na specjalny przenośnik taśmowy.

Czy druk 3D może zmienić świat? Przyszłość tej branży opisuje Przemek Jaworski

Dla kogo?

Sprzęt ten dedykowany jest do produkcji masowych na dużą skalę. Technologia, przynajmniej z wyglądu, bardzo przypomina już stosowane w wielu zakładach produkcyjnych systemy (przenośniki taśmowe).Jednak połączenia taśmy wraz z drukarką 3D jeszcze nie było.

Jak to działa i na co pozwala?

Sprzęt jest na tyle innowacyjny, że pomimo swoich stosunkowo niewielkich rozmiarów, pozwala drukować duże (a właściwie długie, przedmioty). Wszystko dzięki zastosowaniu 3 głowic drukujących oraz taśmy odpowiedzialnej za przemieszczanie drukowanego obiektu. Dana część bądź element, po wydrukowaniu przesuwana jest dalej (przez taśmę), a w jego miejsce drukarka wykonuje dalszą pracę. W teorii pozwala to na drukowanie bardzo długich obiektów 3D.

Nowa drukarka 3D do produkcji seryjnej – prosto od Blackbelt 2

Coś jeszcze?

Aby produkcja taśmowa była jeszcze prostsza – drukarka 3D wyposażona jest w specjalny pojemnik, do którego mogą trafiać już wydrukowane elementy. To znacznie ułatwia codzienną obsługę i nie wymaga, aby sprzęt był nieustannie nadzorowany. Obiektów nie trzeba przesuwać manualnie, zamiast tego bezpiecznie trafiają one do pojemnika, który można w każdej chwili opróżnić lub wymienić na nowy.

Nowa drukarka 3D do produkcji seryjnej – prosto od Blackbelt

A ile to kosztuje?

W zależności od wyposażenia, cena tego sprzętu waha się w granicach 9500 – 12000 euro. Stosunkowo niedużo, jak za sprzęt służący do masowej produkcji na dużą skalę. Firma przygotowuje się do kampanii na portalu Kickstarter, która planowana jest na czerwiec 2017.

Drukarkra 3D pozwala na wykonanie produktów 340 x 340 mm w kierunku x i y. W przypadku nadruków o długości 1300 mm lub dłuższych zalecamy użycie stołu rolkowego. To automatycznie umieszcza to urządzenie w kategorii „wielkoformatowa drukarka 3D”.

Chcecie poznać więcej szczegółów?

Sprzęt firmowany przez Blackbelt to z pewnością dopiero początek długiej drogi do rozwoju technologii 3D pozwalającej na masową, taśmową produkcję. Pierwsze próby są bardzo obiecujące, więc pozostaje nam czekać na dalszy rozwój sytuacji.

Źródło: 3dprintingindustry comProfesjonalnym copywriter i marketingowiec z ogromnym zamiłowaniem do tworzenia dobrego contentu, tekstów sprzedażowych oraz e-mail marketingu. Po godzinach maniak, nowych technologii i pro-wrestlingu (tak, tak - wiem, że jest udawany) :)