Niezwykłe obudowy drukowane w 3D i frezowane od Zmorph

Niezwykłe obudowy drukowane w 3D i frezowane od Zmorph

Technologia 3D połączona ze szczyptą kreatywności może sprawić, że nawet najnudniejsze z pozoru urządzenia, zaczynają ciekawić swoim wyglądem. Poznajcie niezwykłe obudowy Arduino od Zmorph.

Ale od początku – czym jest Arduino?

Aby Was nie zanudzać, jedynie w kilku słowach wyjaśnimy to pojęcie. Arduino to jeden z najprostszych i najmniejszy komputerów (mikrokontrolerów), który można zainstalować do różnych urządzeń – począwszy od zwykłych gadżetów, po bardziej poważne projekty.

A teraz do rzeczy, czyli jak z pozoru nudne Arduino może zyskać drugie życie?

Wystarczy pomysł, chwila wolnego czasu oraz niezawodny ZMorph 2.0 SX, aby pozbawione kolorytu kształty zaczęły ciekawić swoim wyglądem.

Oto 3 bardzo interesujące projekty wykonane przez Paule Szarejko:

  1. Arduino dla fanów gry Pacman

Obudowa stworzona na wzór stołu, w którym da się umieścić poszczególne figurki postaci z gry. Całość wykonana z ABS, z wyjątkiem pokrywy, do której użyto tradycyjnej plexi.

Niezwykłe obudowy dla niezwykłych urządzeń drukowane w 3D i frezowane od Zmorph

  1. Coś dla fanów „eko”

Czyli propozycja wykonana z drewna. Obudowa w całości (no może poza śrubkami) powstała z tego ekologicznego materiału. Ładna, co nie?

Niezwykłe obudowy dla niezwykłych urządzeń drukowane w 3D i frezowane od Zmorph

  1. Połączenie dwóch poprzednich

Paula wyciągnęła to co najlepsze z propozycji nr 1 (kolor) oraz z wersji nr 2 (kształt) i w ten sposób stworzyła kolorowa obudowę, która z pewnością spodoba się niejednemu użytkownikowi Arduino.

ZMorph – jedno narzędzie, wiele możliwości

Te wszystkie cuda powstały przy użyciu genialnego multinarzędzia 3D ZMorph 2.0 SX. Jak widać, zastosowanie technologii 3D jest możliwe praktycznie w każdej dziedzinie i pozwala zrobić coś atrakcyjnego, nawet z wydawać by się mogło, najnudniejszych rzeczy.

A tutaj bonusowy film.

Źródło: blog.zmorph3d.com/customized-arduino-casesProfesjonalnym copywriter i marketingowiec z ogromnym zamiłowaniem do tworzenia dobrego contentu, tekstów sprzedażowych oraz e-mail marketingu. Po godzinach maniak, nowych technologii i pro-wrestlingu (tak, tak - wiem, że jest udawany) :)