Nieznani bohaterowie wydrukowani w 3D

Nieznani bohaterowie wydrukowani w 3D

Ludzkie organy czy niezwykłe budowle to elementy drukowane w 3D, o których mówi się bardzo głośno. Nikt jednak nie wspomina o prostych, na pozór zwykłych obiektach, takich jak zaciski, uchwyty czy szablony, które na co dzień rewolucjonizują współczesną produkcję.

Tak ważne, choć nikt o nich nie mówi

Zobacz: Szybkie prototypowanie (rapid prototyping)

Nazywane „cichymi herosami” zaciski, uchwyty, szablony to elementy, bez których obecne fabryki praktycznie nie mogą się obyć. Służą do utrzymywania wyprodukowanych elementów w odpowiedniej pozycji, segregacji, a nawet ochrony przed uszkodzeniami. Używają ich nawet działy rozwojowe do ciągłego ulepszania swoich produktów.

Przykład użycia

Jednak nic tak dobrze nie obrazuje potrzeby ich stosowania, jak przykłady z życia wzięte. Oto, w jaki sposób wykorzystuje je Nick Jones (z firmy SolidWorks). Wiele osób skarżyło się na problemy z wymianą baterii w zegarkach produkowanych przez jego firmę. Mianowicie, nie mogli oni otworzyć pokrywy zegarka. Nick bardzo sprawnie rozwiązał tę sprawę projektując zwyczajny uchwyt pomagający chwycić zegarek i bez problemu go otworzyć.

Druk 3D groźny dla zdrowia? Przedstawiamy wyniki najnowszych badań 3

To prawdziwa definicja tych przedmiotów – mają na celu usprawniać ludzką pracę, aby była ona po prostu łatwiejsza i przynosiła lepsze wyniki.

Nieznani bohaterowie wydrukowani w 3D 3d druk 3D fabryka jigs produkcja szablony technologia uchwyty zaciski

A po co to wszystko?

To z pewnością Was nie zdziwi. Jak zwykle chodzi o pieniądze. Uchwyty sprawiają, że produkcja staje się łatwiejsza, bezpieczniejsza, a przede wszystkim zajmuje mniej czasu. Szybsza produkcja pozwala na wytworzenie większych ilości danego towaru, bezpieczeństwo zaś sprawia, że przedsiębiorstwa notują znacznie mniejsze straty spowodowane np. uszkodzeniem wyprodukowanych przedmiotów. Łatwość produkcji wpływa na lepsze samopoczucie pracowników, co również pozytywnie odbija się na finansowej sytuacji przedsiębiorstwa.

Druk 3D groźny dla zdrowia? Przedstawiamy wyniki najnowszych badań

Technologia dla każdego

Z pewnością Waszą pierwszą myślą było „ta technologia na pewno zarezerwowana jest tylko dla dużych firm”. Nic bardziej mylnego – druk 3D rozwija się niezwykle szybko, dlatego praktycznie każdy, nawet najmniejszy biznes może sobie pozwolić na zakup drukarki przystosowanej do druku odpowiednich uchwytów.

Źródło: blog.zmorph3d.comProfesjonalnym copywriter i marketingowiec z ogromnym zamiłowaniem do tworzenia dobrego contentu, tekstów sprzedażowych oraz e-mail marketingu. Po godzinach maniak, nowych technologii i pro-wrestlingu (tak, tak - wiem, że jest udawany) :)