Naukowcy z uniwersytetu w Maine zaprojektowali największą drukarkę 3D na Świecie

Naukowcy z uniwersytetu w Maine zaprojektowali największą drukarkę 3D na Świecie

Pracownicy amerykańskiego uniwersytetu w Maine stworzyli bezprecedensowy projekt drukarki 3D, która jest obecnie największym tego typu urządzeniem na Świecie. Tym samym ustanowili rekord Guinnessa. Jednak to nie wszystko!

Naukowcy z Uniwersytetu w Maine zaprezentowali w ubiegły czwartek największą na Świecie drukarkę 3D i ustanowili aż 3 rekordy Guinnessa: dla największej drukarki 3D, największego obiektu wydrukowanego 3D i największej łodzi drukowanej 3D. Łódź, zwana 3Dirigo, ma ok. 7,62 metrów długości i waży ok. 2267 kilogramów.

Zobacz także: Te modele drukowane 3D, pomagają studentom w zrozumieniu złożonych zagadnień 

Nowa drukarka 3D została zaprojektowana tak, by móc drukować obiekty o długości 100 stóp, szerokości 22 stóp i wysokości 10 stóp. Projekt powstał z myślą o branży leśnej w USA w stanie Maine, aby drukować 3D z tworzyw sztucznych przy użyciu 50% drewna. Pracownicy z Uniwersytetu Maine twierdzą, że łódź o wadze 2267 kilogramów została wydrukowana w zaledwie 72 godziny.

 

 

Źródło: www.mainepublic.org; www.3dnative.comNowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.