Nauka druku 3D dla wszystkich i to za darmo

Nauka druku 3D dla wszystkich i to za darmo

Ktoś zainteresowany? Już śpieszę z tłumaczeniem, o co chodzi. Firma drukarska Ultimaker, Uniwersytet w Illinois oraz platforma do nauki online – Coursera, zawiązały współpracę, której celem jest udostępnienie wszystkim zainteresowanym darmowych kursów druku 3D.

Zainteresowałem Was? No to jedziemy dalej.

Na samym początku wszyscy partnerzy przedsięwzięcia planują wydanie serii darmowych lekcji online, w których każdy z nas będzie mógł uczestniczyć. Lekcje będą odbywa się, a jakby inaczej, za pośrednictwem portalu Coursera.

Szczegóły

Oto wstępny zarys wiedzy, jaką będziemy mogli przyswoić na przygotowywanych kursach (w podziale na specjalności):

  • Technologii druku 3D i jej rewolucyjny potencjał.
  • Aplikacje stosowane w druku 3D.
  • Oprogramowania służące do projektowania 3D.
  • Jak zbudować i używać drukarki 3D?

Na koniec kursanci będą mogli sprawdzić nabytą wiedzę w praktyce i zmierzyć się z zadaniami polegającymi m.in. na rozwiązaniu realnych problemów.

Nauka druku 3D dla wszystkich i to za darmo

Jak już wspominałem powyżej, same kursy są darmowe. Jednak, aby otrzymać certyfikat ich ukończenia, kursanci będą musieli „coś” zapłacić. Oczywiście, ich wydanie nie będzie obowiązkowe.

To dopiero pierwszy krok

Jak twierdzą sami organizatorzy – lekcje online są zaledwie częścią dużego działania zakrojonego na szeroką skalę. Poza organizacją kursów, Ultimaker postanowił także wyposażyć Uniwersytet w Illinois w 17 nowiutkich drukarek 3D własnej produkcji, zasilając tym samym już istniejącą, bogatą kolekcję 16-stu innych drukarek, specjalistycznego oprogramowania oraz kilku skanerów.

Pieśń przyszłości

Organizatorzy projektu spoglądają daleko w przyszłość. Poprzez łamanie barier i ograniczeń w dostępie do wiedzy, już „dziś” chcą wyposażyć studentów w wiedzę, która z pewnością będzie im potrzebna „jutro”, kiedy staną się nową generacją naukowców i inżynierów.

Zapraszamy na nasze szkolenia i warsztaty z  druku 3D.

Źródło: 3ders.orgProfesjonalnym copywriter i marketingowiec z ogromnym zamiłowaniem do tworzenia dobrego contentu, tekstów sprzedażowych oraz e-mail marketingu. Po godzinach maniak, nowych technologii i pro-wrestlingu (tak, tak - wiem, że jest udawany) :)