Nasher Sculpture Center zorganizował warsztaty edukacyjne z replikami 3D znanych dzieł

Nasher Sculpture Center zorganizował warsztaty edukacyjne z replikami 3D znanych dzieł

NVision, teksański producent skanerów 3D, podjął współpracę z Nasher Sculpture Center w Dallas, aby pomóc w tworzeniu wydrukowanych 3D replik historycznych rzeźb dla osób niewidomych i niedowidzących.

Firma NVision zeskanowała kilka rzeźb uznanych artystów takich jak np. Auguste Rodin, Julio González czy Raymond Duchamp-Villon. Dane ze skanów wykorzystano następnie do wydrukowania 3D replik posągów na wspólnych warsztatach w Nasher z Dallas Lighthouse for the Blind – organizacją zajmującą się poprawą jakości życia osób niewidomych i niedowidzących.

Zobacz także: Druk 3D pomaga niewidomym zwiedzać łódzki Pałac Poznańskiego

Nasher Sculpture Center zorganizował warsztaty edukacyjne z replikami 3D znanych dzieł druk 3D druk 3D w edukacji druk 3D w szkole niewidomi pomoc osobom niewidomym rzeźba rzeźba 3D skanowanie 3d sztuka sztuka 3d

Na potrzeby warsztatów przygotowano trzy dzieła. Należą do nich Hanako Augusta Rodina, głowa Balzaca oraz Maska Julio Gonzáleza. Skanowanie 3D i drukowanie 3D rzeźb pomogło zapewnić uczestnikom warsztatów dotykowe doświadczenie edukacyjne, pozwalając im dotknąć słynnych rzeźb, a następnie poczuć ich wygląd. „Kto nie miałby ochoty dotknąć dzieła sztuki takiego mistrza jak Rodin? Te skany umożliwiają wszystkim spełnienie tego życzenia ”- skomentowała Lynda Wilbur, menadżerka w Nasher. „Ma to szczególne znaczenie, gdy wizualne cieszenie się liniami, teksturami i emocjonalnymi właściwościami dzieła nie jest możliwe z powodów zdrowotnych”.

Zobacz także: Parametryczna architektura Łodzi. Zobacz jak odbywały się warsztaty w ramach Festiwalu Myślenia ProjektowegoNasher Sculpture Center zorganizował warsztaty edukacyjne z replikami 3D znanych dzieł druk 3D druk 3D w edukacji druk 3D w szkole niewidomi pomoc osobom niewidomym rzeźba rzeźba 3D skanowanie 3d sztuka sztuka 3d 1

Zobacz także: Technologia wspierająca edukację. Dlaczego warto uczyć druku 3D w szkołach?

Nasher, położony w dzielnicy sztuki w Dallas, poświęcony jest wspieraniu badań nad współczesną rzeźbą. Jest domem dla kolekcji Raymonda i Patsy Nasher, która zawiera ponad 300 prac zaprojektowanych przez najbardziej szanowanych artystów historii, w tym Picassa, Caldera, de Kooninga, Matisse’a, Rodina, Serrę i innych.

 

 

 

www.3dprintingindustry.comNowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.