Najnowsze trendy w modzie 2016. Stylówka XXI wieku.

Najnowsze trendy w modzie 2016. Stylówka XXI wieku.

Wiosna za pasem, zima w pełnej krasie, a Ty zastanawiasz się co będzie modne w tym sezonie? Co włożysz na siebie żeby oczarować mężczyzn, zaskoczyć koleżanki, a przede wszystkim dobrze się czuć i wyglądać?  Z paniką przeglądasz wszystkie modowe katalogi?  Spokojnie, z kreacją Aiman Akhatra zszokujesz każdego! Oto Najnowsze trendy w modzie 2016 r.

Aiman Akhtar ustawił poprzeczkę bardzo wysoko. Jego kostium wydrukowany 3D wygląda oszałamiająco na Jessice dru Johson i już pewnie zastanawiasz się jak wyglądał by na Tobie?

Najnowsze trendy w modzie 2016. Stylówka XXI wieku. 10

Ten fantastyczny strój jest zwieńczeniem całorocznego projektu 3D World Magazine i Aimana Akhtara. Inicjatywa powstała w celu stworzenia czegoś niepowtarzalnego w połączeniu z  najwyższym poziomem druku 3D. Sam Aiman jest profesjonalnym modelarzem 3D z siedzibą w Los Angeles. Pracuje jako niezależny artysta 3D od niemal dekady. Jego klientami są miedzy innymi Harley-Davidson czy Mara KAy Cosmetics.

Zobacz również: Akcesoria ślubne w 3D. Doskonały mariaż natury i technologii

Najnowsze trendy w modzie 2016. Stylówka XXI wieku. 8

Aiman chciał, aby jego ostateczny projekt, objął wszystko czego się nauczył. Opierając się na doświadczeniach każdego miesiąca, dokonał ostatecznej iteracji, tak aby objąć wszystkim poprzednie etapy. Jako, że szereg projektów cechują mocno futurystyczne kształty, szybko zdecydował aby stworzyć sukienkę inspirowaną Sci-Fi, która w pełni wykorzystuje technologię druku 3D – co oznacza wielką liczbę kształtów, które nie mogą być wytwarzane w jakikolwiek inny sposób.

Zobacz również: Moda 3D: torebka od Maison 203

Najnowsze trendy w modzie 2016. Stylówka XXI wieku. 9

I to w zasadzie opisuje kostium, widoczny na zdjęciach. Swoją pracę Aiman rozpoczął od skanowania 3D modelki, aby zapewnić doskonałe dopasowanie do Jessici Dru Johnson. Używając tych skanów jako podstawy, Aiman wyodrębnił kształty z jej konturów i stworzył różne komponenty pasujące do formy, które razem tworzą inspirujący outfit. Do wszystkich prac projektowych użyto oprogramowanie ZBrush.

 Najnowsze trendy w modzie 2016. Stylówka XXI wieku. 5

Kiedy Aiman przysiadł do projektowania, zwrócił się w stronę wysokiej jakości Form 1+ Deskop print SLA 3D. Jak sam wyjaśniał, na początek wydrukował główne komponenty kostiumu: pancerz i pasek przed realizacją różnych akcesoriów, które mogły być drukowane przy użyciu jedynie stereolitografii.

Zobacz również: Adidasy ze śmieci

Najnowsze trendy w modzie 2016. Stylówka XXI wieku. 11

Ale jak widać na powyższych fotografiach, jego praca nie była jeszcze za skończona. Aiman dla podkreślenia futurystycznych kształtów postanowił dołączyć elektronikę, korzystając z szeregu diodi kabli światłowodowych. Efekt? Oceńcie sami.

Najnowsze trendy w modzie 2016. Stylówka XXI wieku. 7

To gwiezdny przykład tego, co jakość technologii druku 3D może wnieść do świata mody. Kobiety w takim stroju mogą poczuć się wyjątkowo a designerzy otworzyć umysł na nową jakość tworzenia.  Zatem projektanci myszka w dłoń.
One thought on “Najnowsze trendy w modzie 2016. Stylówka XXI wieku.

Komentowanie jest wyłączone.