Motocykl niczym meble z Ikei – złożysz własnoręcznie

Motocykl niczym meble z Ikei – złożysz własnoręcznie

Składaliście kiedyś meble zakupione w Ikei? Trudne, ale da się tego nauczyć. Teraz tę nabytą umiejętność możecie wykorzystać przy budowaniu, uwaga… własnego motocykla. W dzisiejszym artykule prezentuję Wam The Tinkerbike, czyli motocykl, który można złożyć własnoręcznie w domowym zaciszu.

Zrób to sam, czyli motocykl 3D

Idea motocykla dla każdego zrodziła się w głowie Jack’a Lennie’go. Pragnął on stworzyć rozwiązanie umożliwiające zbudowanie maszyny przez osoby, które do tej pory nie miały o tym zielonego pojęcia. Czy dopiął swego? To już musicie ocenić sami.

Motocykl niczym meble z Ikei – złożysz własnoręcznie 2

Motor dla pasjonatów

Nie pisałbym o tym, gdyby nie technologia, jaka została użyta do budowy jednośladu. Jack postanowił wykorzystać druk 3D. Dzięki temu, w prosty sposób mógł stworzyć niezbędne elementy konstrukcji pojazdu, a następnie, przy użyciu domowych narzędzi, bez problemu złożyć je w całość. Z tym zadaniem poradzi sobie praktycznie każdy, bez pomocy ekspertów. Rzućmy okiem na proces budowy:

Styl rodem z ubiegłego wieku

Przy projektowaniu swojego motocykla, Jack Lennie inspirował się stylistyką motocykli 20 wieku. W oparciu o nią oraz swój zmysł smaku (w projektowaniu naturalnie), stworzył futurystyczną wersję maszyny przyszłości. Okrąg oplatający silnik w zamyśle autora ma nawiązywać do zegara, a ten zaś do „przemijającego czasu” – cokolwiek by to nie znaczyło, motocykl prezentuje się naprawdę nieźle.

Motocykl niczym meble z Ikei – złożysz własnoręcznie druk 3D motocykl motoryzacja Open Source

3D to nie wszystko

Oczywiście, nie wszystkie elementy da się wydrukować. Cześć ważnych podzespołów, takich jak silnik czy chociażby koła i opony trzeba zakupić. Niemniej jednak zestawiając to z możliwością pędzenia ponad 200 km/h, na motocyklu zbudowanym własnoręcznie, nie stanowi to większego problemu. Nieprawdaż?

Zobacz również: The Blade Supercar – drukowane auto szybsze niż Mc Laren

Tak natomiast maszyna prezentuje się w kawałkach (nie przypomina Wam to zestawu mebli z Ikei?):

Motocykl niczym meble z Ikei – złożysz własnoręcznie 1

Czy coś jeszcze może nas zaskoczyć?

Druk 3D przełamuje kolejne bariery. Coś co jeszcze kilka lat temu było jedynie marzeniem, bądź nierealną fantazją, dziś staje się rzeczywistością. Do tego grona możemy z pewnością zaliczyć The Tinkerbike.

Źródło: 3ders.orgProfesjonalnym copywriter i marketingowiec z ogromnym zamiłowaniem do tworzenia dobrego contentu, tekstów sprzedażowych oraz e-mail marketingu. Po godzinach maniak, nowych technologii i pro-wrestlingu (tak, tak - wiem, że jest udawany) :)


3 thoughts on “Motocykl niczym meble z Ikei – złożysz własnoręcznie

Komentowanie jest wyłączone.