Moda 3D: torebka od Maison 203

Moda 3D: torebka od Maison 203

Moda 3D mnie nie zawodzi. Właśnie cieszę swoje oczy drukowaną torebką od Maison 203. Właściwie jedyną sprawą, która powstrzymuje mnie od natychmiastowego wrzucenia jej do wirtualnego koszyka, jest cena. Wprawdzie 450 euro to może – cytując klasyka – nie jest dużo pieniążków, ale aż taka rozrzutność jest mi zupełnie obca. W zasadzie szkoda, bo projekt jest naprawdę niebanalny i minimalistyczny. A do tego, to podobno promocja –  regularna cena tej niemal idealnej kopertówki ma być o 135 euro wyższa.

Włoskie studio Maison 203 to specjalista w dziedzinie produkcji i sprzedaży drukowanej biżuterii i dodatków z tak różnorodnych materiałów, jak nylon, stal, PLA czy mosiądz. Moda 3D w ich wykonaniu to połączenie wspomnianego już we wstępie minimalizmu, geometrycznych i organicznych kształtów i miejskiego szyku. W ten trend znakomicie wpisuje się ich najnowsza torebka Armure Clutch.

Kopertówka powstała z lekkiego i wytrzymałego nylonu przy użyciu techniki spiekania laserowego, czyli SLS. Potem to już właściwie ręczna robota – materiał został wybielony i pomalowany tak, aby przyszłe klientki mogły wybierać spośród wersji czarnej, bordowej , granatowej i różowej.

Moda 3D: kopertówka od Maison 203
Sam projekt opiera się na obserwacjach botanicznych, a precyzyjnie rzecz biorąc – na dokładnym przyjrzeniu się strukturze cyprysowej szyszki, której drewniejące łuski przywodzą na myśl płytki drewnianej zbroi. To już kolejny raz, kiedy wzornictwo 3D czerpie wprost z otaczającej nas natury.

Inspiracją do projektu stała się szyszka cyprysa

Uzupełnieniem kopertówki jest łańcuszek, który czyni ją torebką na ramię. Wymiary: 19 x 14 x 6 cm. Projekt jest dziełem Odo Fioravanti, wpółwłaściciela Maison 203, zwycięzcy prestiżowych konkursów Compasso d’Oro oraz German Design Award.

Torebka z łańcuszkiem
Gdyby moda 3D w tym wydaniu nie przypadła wam jednak do gustu, zajrzyjcie na stronę Maison 203. Tam znajdziecie dość pokaźny wybór kolczyków, broszek, bransoletek, naszyjników i pierścionków. Coś dla siebie znajdą również panowie. I do tego dobra wiadomość – ceny biżuterii są o wiele bardziej przystępne niż ma to miejsce w przypadku Armure Clutch. Kolczyki kupimy już za 24 euro.

Bransoleta od Maison 203
Kolczyki od Maison 203
Kolekcja Diamonds Cult
Źródło: www.3dnatives.com

Napisz do nas, a na organizowanych przez nas szkoleniach i warsztatach dowiesz się wszystkiego o druku 3D.

Autor: Aleksandra Skimina
2 thoughts on “Moda 3D: torebka od Maison 203

Komentowanie jest wyłączone.