Młody Argentyńczyk oferuje darmowe protezy 3D dla zwierząt domowych

Młody Argentyńczyk oferuje darmowe protezy 3D dla zwierząt domowych

Pewien uczeń z Buenos Aires przyciągnął ostatnio uwagę swoją nową inicjatywą, związaną z drukiem 3D. Pomysł ma pomóc rannym psom potrzebującym protez. 17-letni Alejandro Colli, student informatyki inżynieryjnej, zainicjował kampanię na Twitterze, ogłaszając zamiar rozpoczęcia druku darmowych protez 3D w wersji 3D dla psów i prosząc o rozgłos.

Pomysł młodego Argentyńczyka spotkał się z bardzo pozytywną reakcją, otrzymując ponad 77 000 Retweetsów, a także ponad 36 000 lajków. Colli zainspirował się różnymi projektami protez 3D, o których słyszał w Argentynie, ale chciał spróbować czegoś innego. Wpadł na pomysł pochodzący z samego Twittera, kiedy zobaczył wiralowe wideo psa z wydrukowaną protezą 3D, stworzoną przez właściciela. Szczęście psa po otrzymaniu nowej protezy okazało się tak inspirujące dla młodego studenta, że zdecydował się wykorzystać własne umiejętności do osiągnięcia tych samych celów, ale na jeszcze większą skalę.

Młody Argentyńczyk oferuje darmowe protezy 3D dla zwierząt domowych druk 3D w weterynarii proteza 3D proteza łapy dla psa

Zwierzę z amputowaną kończyną cierpi nie tylko z powodu ograniczonej ruchliwości, ale także z powodu problemów z kończyną przeciwległą, jak również z powodu problemów z kręgosłupem i innych chorób, które mogą być wyniszczające. Wielu właścicieli zwierząt domowych nie może sobie pozwolić na uzyskanie odpowiedniej protezy dla swojego zwierzęcia, ale technologia druku 3D może znacznie obniżyć koszty.

Młody Argentyńczyk oferuje darmowe protezy 3D dla zwierząt domowych druk 3D w weterynarii proteza 3D proteza łapy dla psa 1

Colli zaczął badać różne sposoby wytwarzania drukowanych protez 3D i ostatecznie sięgnął po pomoc do pobliskiego szpitala weterynaryjnego. Personel szpitala dostarczył młodemu inżynierowi kilka projektów protez i postanowił zmodyfikować je, zanim złożył pierwsze prototypy ze swoich własnych modeli CAD.

Młody Argentyńczyk oferuje darmowe protezy 3D dla zwierząt domowych druk 3D w weterynarii proteza 3D proteza łapy dla psa 2

Ostateczne przygotowanie pierwszej protezy 3D trwało ok. 2 miesięcy, ponieważ różne części były z początku trudne do uzyskania i dopasowania. Proteza wymagała również obszernych testów i dalszych modyfikacji, zanim mogła zostać założona zwierzęciu. Colli otrzymał szereg konsultacji od profesjonalistów po drodze, a obecnie ma zamiar zrealizować w sumie 10 zamówień, koordynując je z właścicielami zwierząt domowych, którzy są w potrzebie. Nalega, by ​​właściciele nie ponosili żadnych kosztów, ponieważ chce pomóc rannym zwierzętom za darmo i pokryje wszystko z własnych funduszy. Każdy zainteresowany może skontaktować się z nim za pośrednictwem Twittera, @ Alecolli1. Pomysł jest bardzo szlachetny, wydaje się jednak, że młody Argentyńczyk nie jest jeszcze świadomy fali odzewu i zainteresowania, która – moim zdaniem – niebawem nastąpi. Trzymam kciuki.

Autor: Milena Piskorz

Źródło: 3ders.org

 

 Nowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.


One thought on “Młody Argentyńczyk oferuje darmowe protezy 3D dla zwierząt domowych

Komentowanie jest wyłączone.