Miliarder Michał Sołowow zainwestował w drukarki polskiej marki 3D Gence

Miliarder Michał Sołowow zainwestował w drukarki polskiej marki 3D Gence

Polską branżę druku 3D obiegła elektryzująca wiadomość. Miliarder, Michał Sołowow właśnie zainwestował w gliwicką spółkę, produkującą drukarki 3DGence.

Firma 3DGence z Gliwic z powodzeniem produkuje drukarki 3D. Ta istniejąca na rynku druku 3D firma, choć działająca zaledwie od 2014 r, doskonale sobie radzi, stając się coraz bardziej rozpoznawalną. Michał Sołowow to polski biznesmen i znakomity kierowca rajdowy. W jego portfelu inwestycyjnym znajdują się takie spółki jak Synthos, Barlinek, Echo Investment czy Rovese, co czyni go jednym z najbogatszych Polaków. Dostrzegając potencjał technologii druku 3D, ów miliarder zainwestował właśnie w gliwicką firmę kilka milionów złotych. To pierwsza inwestycja o takiej skali w Polsce z branży druku 3D.

Milioner zainwestował w drukarki polskiej marki 3D Gence

Drukarka 3DGence

Branża jest bardzo perspektywiczna. Jest to także okazja do zbudowania marki Polski jako kraju kojarzonego na świecie z drukiem 3D – powiedział Michał Sołowow

Milioner zainwestował w drukarki polskiej marki 3D Gence 1

Michał Sołowow

Według doniesień, kielecki przedsiębiorca przejął 49 proc. udziałów w spółce, odpowiedzialnej za produkcję 3D Gence. Pozostałe akcje są w posiadaniu trzech założycieli firmy. Wygląda na to, że najbliższa przyszłość gliwickiej firmy upłynie pod znakiem jeszcze większej ekspansji na rynku druku 3D. Z niecierpliwością będziemy czekać na rozwój sytuacji i nowe osiągnięcia, co do których -jesteśmy pewni- nie braknie ich. Trzymamy kciuki i z pewnością będziemy jeszcze informować o dalszych losach 3DGence.

Autor: Milena PiskorzNowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.