Magic Leap to gogle zmieniające świat. I Ty możesz zostać kreatorem Magic Leap World

Magic Leap to gogle zmieniające świat. I Ty możesz zostać kreatorem Magic Leap World

Rony Abovitz, założyciel firmy Magic Leap, zebrał do tej pory 6 miliardów dolarów na rozwinięcie swojego systemu i gogli do AR. Twórcy oprogramowania zaproszeni są do zabawy z nowym Magic Leap World.

Urządzenie Magic Leap wymagać będzie od użytkowników noszenia urządzenia w kształcie krążka i wielkości smartfona, które pełni rolę komunikacji bezprzewodowej i przetwarzania dla okularów użytkownika.

Magic Leap to gogle zmieniające świat rozszerzona rzeczywistość Virtual Reality VR 4

Mówi się, że zestaw gogli Magic Leap korzysta z wyświetlaczy pola świetlnego (light field display), dzięki czemu głębia obrazu cyfrowego jest zbliżona do naturalnej głębi obrazów, co sprawia, że ​​wyświetlany obraz wydaje się bardziej realny.

Bloomberg donosi nieoficjalnie, że zestaw okularów ze słuchawkami Magic Leap będzie kosztować od 1500 USD do 2 000 USD, a jego pierwsza partia urządzeń zostanie wysłana „do małej grupy użytkowników w ciągu sześciu miesięcy”.

Magic Leap to gogle zmieniające świat rozszerzona rzeczywistość Virtual Reality VR

Twórcy na start

Magic Leap zaprezentował wczoraj (19.03.2018) pierwszy, oryginalny produkt konsumencki, wykorzystujący mieszany zestaw w składzie: gogle, komputer i „kontroler rzeczywistości”, znany pod nazwą Magic Leap One.

Większość ludzi identyfikuje technologię Magic Leaps jako rzeczywistość mieszaną, ale nie Abovitz:

Osobiście nie lubię określeń AR, VR lub MR, więc nazywamy nasze komputery specjalnym, przestrzennym komputerem a naszą wizualizację określam jako cyfrowe pole świetlne, ponieważ jest to prawdopodobnie najdokładniejszy opis tego, co robimy.

Czyżby to kolejny krok czwartej rewolucji przemysłowej?

Od wczoraj (19.03.2018) możesz zacząć pracować nad treścią dla Magic Leap One:

W ten weekend ta interesująca firma, zajmująca się rozszerzoną rzeczywistością, uruchomiła swój portal dla twórców i wypuszcza SDK.  Lumin SDK pomoże programistom przygotować i uruchomić treści AR / VR przeznaczone dla Magic Leap One.

Wkrótce będziesz mógł podzielić się swoimi dziełami z czymś, co nazywa się „Magic Leap World„. Programiści będą mogli publikować i wyceniać swoje doświadczenia. Magic Leap World umożliwi także programistom zarządzanie zespołami programistów, poprzez dystrybucję dostępu do narzędzi do tworzenia.

Zobacz: Przeciwsłoneczne okulary Bose AR są drukowane w 3D i wyglądają lepiej niż Google Glass

Najważniejszym składnikiem jest tutaj Lumin SDK (zestaw programistyczny), który jest dostępny zaraz po zarejestrowaniu się, aby zostać Magic Leap Creator. Pakiet SDK jest obecnie dostępny i kompatybilny z silnikami Unity i Unreal za pośrednictwem wtyczek.

Urządzenie Magic Leap One będzie obsługiwać fizyczne akcesoria, które można podłączyć przez Bluetooth.

Prace nad urządzeniem rozpoczęły się kilka lat temu od prac koncepcyjnych: Magic Leap to gogle zmieniające świat rozszerzona rzeczywistość Virtual Reality VR 2

Po drodze było kilka patentów: Magic Leap to gogle zmieniające świat rozszerzona rzeczywistość Virtual Reality VR 3

 

 

Magic Leap to gogle zmieniające świat rozszerzona rzeczywistość Virtual Reality VR 1

Jak mówi Rony Abovitz, załozyciel firmy, data wydania Magic Leap (Magiczny skok) jest zaplanowana, ale nie podana publicznie. Pozostaje nam czekać na oficjalne wieści.

Autor: Łukasz Brandt

 Pasjonat nowoczesnych technologii i myśli twórczej. Projektant form przemysłowych i eksperymentator.