Lustrzanki moc w małym ciele – Light L16

Lustrzanki moc w małym ciele – Light L16

Lustrzanki cyfrowe stają się coraz lepsze, a szeroka gama dostępnych modeli sprawia, że obecnie każdy może sobie na nie pozwolić. Jednak mimo to na całym świecie najwięcej zdjęć robionych jest telefonami. Wszystko dzięki ich małym rozmiarom i wygodzie użytkowania. Smartfon mieści się przecież w kieszeni, a lustrzanka z obiektywami to już dodatkowy bagaż. Co jednak, jeśli moc lustrzanki cyfrowej zmieścimy w urządzeniu wielkości smartfona? Poznajcie Light L16.

Light L16 bez wątpienia jest aparatem rewolucyjnym. A to za sprawą wykorzystania 16 (sic!) małych obiektywów zamiast jednego dużego. Dzięki takiemu rozwiązaniu – poza zupełnie oczywistym zmniejszeniem rozmiarów – Light L16 jest w stanie robić zdjęcia o maksymalnej rozdzielczości nawet 52 megapikseli. Można sobie wyobrazić, jak dzięki takim parametrom aparat ten sprawdziłby się w fotogrametrii i ortofotografii.

Sposób działania aparatu także jest nowatorski. W zależności od tego co fotografujemy program aparatu wybiera 10 obiektywów, które zrobią zdjęcia w momencie naciśnięcia migawki. Następnie są one łączone w jedno, dzięki czemu zyskujemy zdjęcie o bardzo wysokiej jakości.

Light L16 to lustrzanka w mini ciele
Aparat wyposażono z 16 obiektywów
Żeby tego było mało aparat jest odporny na kurz i wodę. Może kręcić filmy w jakości 4K, posiada GPS oraz Wi-FI. Wbudowany program pozwala edytować fotografie na 5 calowym ekranie dotykowym.

Przy rozmiarach typowych dla
Do 6 listopada Light L16 można zamówić w przedsprzedaży za „jedyne” 1299 dolarów, potem będzie to już 1699. Premiera aparatu przewidziana jest na lato 2016.

Zdjęcie robione Light L16

Autor: Maciej Combrzyński-Nogala
One thought on “Lustrzanki moc w małym ciele – Light L16

Komentowanie jest wyłączone.