Lumecluster, nowojorska artystka, która oczarowała swoimi kostiumami 3D Marvela

Lumecluster, nowojorska artystka, która oczarowała swoimi kostiumami 3D Marvela

Jako samozwańcza marzycielka, Lumecluster chce inspirować swoimi wydrukowanymi w 3D maskami, biżuterią i kostiumami. Niedawno artystka przeszła nawet do świata cosplay, korzystając z wielu wydrukowanych na zamówienie Marvela akcesoriów i pancerzy. I trzeba przyznać – to co robi – robi naprawdę doskonale.

Melissa Ng, znana pod pseudonimem artystycznym jako Lumecluster jest nowojorskim samoukiem, który rozpoczął swoją przygodę z drukiem 3D w 2014 roku. W połączeniu z doświadczeniem w mediach i public relations, a także w prowadzeniu swojego biznesu, ma -jak twierdzi – niekonwencjonalne podejście do tworzenia sztuki.

Lumecluster, nowojorska artystka, która oczarowała swoimi kostiumami 3D Marvela

W ciągu niespełna roku na arenie druku 3D, wygrała konkurs Adobe Designs 3D Printing Design ze swoim pierwszym wydrukiem 3D.

Lumecluster, nowojorska artystka, która oczarowała swoimi kostiumami 3D Marvela 3

Od tego czasu rozwinęła swoje umiejętności twórcze także poza drukiem przestrzennym (choć nadal wykorzystuje go w procesie projektowania). Jej spektakularne kreacje zostały zaprezentowane na stronach takich jak The Guardian (wywiad podcast), Tech Insider, 3D Printing Industry, Forbes, TED Blog itp. Ostatnio zaprojektowała także kostium o nazwie „Dreamer Regalia” dla aktorki Felicii Day.

Lumecluster, nowojorska artystka, która oczarowała swoimi kostiumami 3D Marvela 2

Czas, jaki poświęcam na moje badania, zależy od ilości informacji, skali projektu i ogólnej złożoności projektu.Większe lub trudniejsze projekty (tj. części ruchome, konstrukcje blokujące, projekty, które wymagają instalacji LED, nieregularne kształty, ruchome / zachodzące na siebie wzory itp.) Zwykle wymagają dokładniejszego przemyślenia i rozważenia podczas projektowania. – mówi Lumecluster

Lumecluster, nowojorska artystka, która oczarowała swoimi kostiumami 3D Marvela 4

Zobacz przykładową realizację projektu autorstwa Lumecluster:

Autor: Milena Piskorz

Źródło: 3ders.org, lumecluster.com

 

 

 Nowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.