Kuchenne rewolucje w 3D

Kuchenne rewolucje w 3D

Niektórzy z was pewnie nie raz zastanawiali się, jakby to było, gdyby wyszukany obiad można było przyrządzić zupełnie bez wysiłku. Ot, nacisnąć np. kilka przycisków i gotowe. Zero sprzątania, same plusy. Niestety na takie luksusy będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, ale już teraz śmiało możemy założyć, że już niedługo mogą one stać się rzeczywistością. A przyczynić może się do tego firma Bocusini i jej nowa, „żywieniowa” drukarka 3D, na którą zbiórka wystartowała 12 maja na Kickstarterze.

„Proste potrawy sprawiają nam tyleż przyjemności, co wystawne uczty, gdy tylko bolesne uczucie głodu zostaje usunięte.”

Tak mawiał Epikur, który wielkim filozofem był, więc można mu zaufać. A skoro bolesne uczucie głodu ma być jak najszybciej usunięte, to z pewnością warto zwrócić uwagę na wynalazek Bocusini.

Bo oto mamy maszynę wyposażoną w podgrzewaną głowicę, która zamiast filamentów wykorzystuje kartridże lub kapsułki wypełnione zdrową żywnością. Koniec z garnkami. Kuchennym centrum staje się teraz drukarka. A jakie smakołyki możemy wydrukować?

Głowica drukująca żywność
Póki co na stronie Bocusini jest kilkanaście wkładów, które zostały podzielone na 5 grup:
• Cukiernia (czekolada, marcepan, guma do żucia, masa pomadkowa, galaretka);
• Przekąski (chipsy ziemniaczane i chrupki);
• Produkty mięsne ( pasztet i inne smarowidła);
• Warzywa i owoce (owocowe puree, sosy i galaretki, warzywa w żelu);
• Produkty mleczne (serki i jogurty).
Internauci mogą zamówić zarówno pełne kapsułki, jak i puste, które mogą wypełnić odpowiednio przygotowanymi składnikami według własnej receptury.

Wydrukowane smakołyki
Z punktu widzenia użytkowników nie bez znaczenia jest z pewnością fakt, że podłączoną do wi-fi drukarką można będzie sterować z poziomu specjalnie przygotowanej aplikacji mobilnej.

Drukarka dostępna jest w dwóch wersjach Junior i Pro. Oto dokładniejsza specyfikacja:
• Temperatura drukowania: 20-70 °C
• Wielkość dyszy: 0.3-2 mm;
• Powierzchnia robocza wersji Junior: 100 x 100 x 130mm
• Pro: 150 x 150 x 150mm

Jeśli zatem marzy wam się kuchenna rewolucja w 3D, możecie wspomóc twórców na Kickstarterze. I tak np. za 249 euro dotacji dostaniecie głowicę drukującą razem z oprogramowaniem, dwoma kapsułkami i pięcioma dowolnie wybranymi zestawami do napełniania. Zebrane pieniądze posłużą na udoskonalenie produktu.

Wydrukowane przez Bocusini
Źródło: 3dprint.com

Napisz do nas, a na organizowanych przez nas szkoleniach i warsztatach dowiesz się wszystkiego o druku 3D

Autor: Maciej Combrzyński-Nogala