Kreatywna zabawka? Pudełko po płatkach + druk 3D

Kreatywna zabawka? Pudełko po płatkach + druk 3D

W kwietniu cała społeczność drukarzy 3D została zaskoczona decyzją MakerBot, który nagle zamknął 3 sklepy i zwolnił 20% swoich pracowników. Czy to możliwe, że jedna z najlepiej rozwijających się firm w branży miała kłopoty? Teraz staje się coraz bardziej jasne, że MakerBot postanowiło zmienić kierunek swojego rozwoju. Dowodem na to jest m.in. współpraca z ThinkFun i jej owoc – wypuszczenie na rynek serii zabawek, które mają na celu zainteresować dzieci nauką.

Podczas gdy trwają dyskusje na temat nie do końca jasnego potencjału edukacyjnego drukarek 3D, zestawy „Maker Studio Construction Sets” mają akurat jasno określony cel – za pomocą odrobiny prostej inżynierii zmienić zwykłe domowe przedmioty w ruchome maszyny. MakerBot i ThinkFun mają nadzieję, że ich wspólne przedsięwzięcie odnowi w dzieciach, a także ich rodzicach i nauczycielach zainteresowanie nauką, techniką, inżynierią i matematyką.

Maker Studio Construction Set
Jak już to zostało powiedziane wcześniej, kluczowym partnerem tej kampanii jest ThinkFun. Wybór z pewnością nieprzypadkowy, ponieważ jest to firma, która tworzeniem zabawek edukacyjnych zajmuje się już od ponad trzydziestu lat. Jej misją – jak sama przyznaje – jest rozpalanie młodocianych umysłów poprzez gry i łamigłówki, które stymulują rozwój logicznego, kreatywnego, matematycznego i językowego myślenia. Majsterkowanie przy stworzonych z zastosowaniem technologii druku 3D zestawach doskonale wpisuje się w tą misję.

„Maker Studio Construction Sets” zawierają wszystko, aby móc zbudować coś z niczego: przekładnie, kołowrotki, śmigła, złączki, koła, pręty, kołpaki, szpulki i wiele, wiele innych. Zestawy przeznaczone są dla dzieci powyżej 7. roku życia. Wszystkie komponenty, wydrukowane w 3D są w stanie przemienić domowe przedmioty, takie jak pudełko po płatkach, puszka po coli w poruszające się maszyny. Producent dodatkowo zapewnia instrukcje, plany montażu, a nawet 10 wyzwań, których celem jest wprowadzenie dziecka w świat budowania.

Jeden z zestawów MakerBot i ThinkFun
Jonathan Jaglom, prezes MakerBot chwali swój projekt.

„Jesteśmy podekscytowani naszą współpracą z ThinkFun. Nasze nowe zestawy konstruktorskie wykorzystują druk 3D do stymulowania dziecięcej wyobraźni i do odkrywania nowych umiejętności. Poprzez kreatywną zabawę dzieci są w stanie tworzyć własne konstrukcje i nauczyć się rozwiązywać problemy, dzięki czemu poznają podstawowe zasady inżynierii.”

Samolot w pudełka na chipsy z elementami wydrukowanymi w 3D
Tego samego zdania jest Bill Ritchie współzałożyciel ThinkFun, według którego tym, co wyróżnia zestawy jest możliwość stworzenia czegoś naprawdę oryginalnego. „ Dzieciaki są kreatywne z natury. To duża przyjemność móc obserwować, jakie cuda potrafią stworzyć, jeśli tylko da im się ku temu okazję. Nie możemy się już doczekać konstrukcji, które wyjdą spod ich małych rączek.”

null

Źródło: www.3ders.org

Napisz do nas, a na organizowanych przez nas szkoleniach i warsztatach dowiesz się wszystkiego o druku 3D

Autor: Maciej Combrzyński-Nogala
2 thoughts on “Kreatywna zabawka? Pudełko po płatkach + druk 3D

Komentowanie jest wyłączone.