Konferencja ” Rozwój zastosowań druku 3D – szybkie prototypowanie w medycynie i stomatologii” już 9 lutego w Warszawie

Konferencja ” Rozwój zastosowań druku 3D – szybkie prototypowanie w medycynie i stomatologii” już 9 lutego w Warszawie

Druk 3D w medycynie zaczyna nabierać coraz większego znaczenia, także w Polsce. Na fali popularności tej technologii organizowane są rozmaite konferencje naukowe, podczas których specjaliści z różnych dziedzin medycyny mają szansę podzielić się swoim doświadczeniem. 9 lutego odbędzie się kolejne interesujące wydarzenie – XIV seminarium w cyklu Medica Info „Rozwój zastosowań druku 3D – szybkie prototypowanie w medycynie i stomatologii”.

W trakcie konferencji zostaną przedstawione przykłady zastosowania zaawansowanych technologii druku 3D oraz technologie rapid prototyping (tzw. szybkiego prototypowania), stosowane w stomatologii. Seminarium będzie prowadzone w formie wykładów połączonych z case study oraz dyskusją. Głos zabiorą praktycy i eksperci w tej dziedzinie. Wśród prelegentów pojawi się m.in. dr Łukasz Krakowczyk – członek zespołu, który jako pierwszy w Polsce i Europie Środkowej dokonał przeszczepu twarzy. Operacja, która odbiła się głośnym echem w mediach krajowych miała miejsce  w Gliwickim Instytucie Onkologii.

Konferencja

Poniżej przedstawiamy pełny harmonogram konferencji:

10:00 Wykład: Nowe rozwiązania i dokonania druku 3D w obszarach medycznych. Wiodące polskie przykłady zastosowań druku 3D. Zalety i wady stosowania druku 3D w procedurach medycznych. (dr inż. Barbara Ostrowska, Politechnika Warszawska)

10:40 Wykład: Aspekty medyczne druku 3D. (Dr n. med. Łukasz Krakowczyk, Klinika Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej , Centrum Onkologii w Gliwicach)

11:20 Prezentacja firmowa
11:40 Prezentacja firmy BIBUS MENOS – Nowe materiały oraz nowe aplikacje druku 3D w medycynie.
12:00 Przerwa, poczęstunek

12:30 Case study: Obszary druku 3D w zastosowaniach medycznych (Robert Wciseł)

13:10 Case study: Techniki szybkiego prototypowania w stomatologii. Sposób wytwarzania szablonów chirurgicznych na 3D modelach ( lek-stom. Sergij Isaryk, Klinika Implantologii Stomatologicznej Bydgoszcz)

13:40 Case study: Zastosowanie wybranych metod przyrostowych w medycynie. (Dr inż. Dominik Wyszyński, Katedra Inżynierii Procesów Produkcyjnych, Politechnika Krakowska)

Konferencja 1

14:10 Przerwa
14:30 Case study: Rekonstrukcja geometrii tętnic wieńcowych na bazie wyników obrazowania angio-TK. (dr inż. Kryspin Mirota, 3DrukBit)

15:00 Wykład i dyskusja: Aspekty prawne druku 3D w zastosowaniach medycznych – odpowiedzialność wytwórcy modelu oraz lekarza. Druk 3D a własność intelektualna – kiedy drukowanie przestrzenne jest prawnie dozwolone ?(Adw. Piotr Zawadzki, Kancelaria Hogan Lovells)

16:00 Zakończenie programu

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Termin konferencji: 9 lutego 2016 r. (wtorek)
Miejsce: Warszawa

Organizator: Centrum Promocji Informatyki Sp. Z o.o.

Koszt udziału jednej osoby wynosi:
370 zł + 23% VAT – przy zgłoszeniach przesłanych do dnia 29 stycznia 2016 r.
470 zł + 23% VAT – przy zgłoszeniach przesłanych od dnia 30 stycznia 2016 r.

Z pewnością doskonałą wiadomością dla chcących wziąć udział w konferencji będzie to, że będąc czytelnikami Rabbit Form mogą wziąć w niej udział za darmo. Wszystkie zainteresowane osoby, związane z sektorem medycznym, które chciałyby się znaleźć w gronie słuchaczy proszone są o dokonanie rejestracji za pośrednictwem poniższego linka:

Zapisz się przez formularz

http://www.cpi-sk.pl/imprezy/2016/3d/formularz_prfree.php (za pośrednictwem naszego portalu można dokonać rejestracji za darmo)

Rabbit Form jest patronem medialnym wydarzenia.

Źródło: Materiały prasowe Organizatora

Autor: Milena Piskorz

 Nowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.