Komercjalizacja pierwszego sztucznego oka 3D w Korei

Komercjalizacja pierwszego sztucznego oka 3D w Korei

Severance Hospital z Yonsei University Health System (YUHS) ogłosił w poniedziałek, że przygotowuje się do komercjalizacji pierwszego sztucznego oka 3D w Korei.

Po trzech latach badań, zespół kierowany przez profesor Yoon Jin – sook z oddziału okulistyki w szpitalu i okulisty Baika Seung – woon, z powodzeniem opracowali technologię, która wykorzystuje drukarki 3D, aby uprościć proces produkcji sztucznego oka.

Zobacz także: ClearCaps używa druku 3D do produkcji aparatów nakładkowych

Komercjalizacja pierwszego sztucznego oka 3D w Korei

„Chcemy pomagać pacjentom, którzy potrzebują sztucznych oczu, dzięki naszej technologii druku 3D „- powiedziała profesor Yoon.

Zobacz także: Krewetka modliszkowa inspiracją do stworzenia ultra mocnych materiałów

Technologia została wsparta przez koreańskie Ministerstwo Nauki i ICT, w ramach inicjatywy Ministerstwa „Nowa generacja nowej koncepcji rozwoju technologii urządzeń medycznych”. W marcu zespół YUHS nawiązał współpracę z Carima, lokalną firmą specjalizującą się w technologii cyfrowego przetwarzania światła ( DLP). Po zakończeniu 1 fazy projektu „Sztuczne oko”, zespół odnowił umowę dotyczącą fazy 2 – procesu komercjalizacji.

Komercjalizacja pierwszego sztucznego oka 3D w Korei 1

W oparciu o umowę, zespół profesor Yoon przetestuje bezpieczeństwo i ważność swoich prototypów sztucznych oczu, zaś faza testowa ma zostać ukończona do 2020 roku. Ponadto zespół Severance i Carima, planuje stworzyć system zdalnej sieci konsultacji, który pomoże zapewnić sztuczne oczy pacjentom z różnych regionów i krajów. W planach jest także stworzenie kompleksowej platformy, która wesprze zarządzanie konsultacjami, projektowaniem, produkcją i dostawą. Zespół Yoon również zajął się opatentowaniem technologii w Chinach w grudniu zeszłego roku.

Około 60 000 pacjentów w Korei wymaga sztucznego oka, jednak tylko 40 000 pacjentów ma dostęp do takich produktów.

 

Źródło: 3ders.org

 

 Nowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.